Raseinių naujienų portalas

KitaNuomonės

LRT: apie tai, kad trūksta apsaugos priemonių iš Kinijos, žinota dar pernai vasarą, skelbia

Apie tai, kad iš didžiulės apsaugos priemonių siuntos už 24 mln. eurų ne viskas pasiekė medikus, žinota dar pernai vasarą, pirmadienį skelbia LRT Tyrimų skyrius.

LRT turimi dokumentai taip pat rodo, priemones iš Kinijos užsakęs Ekstremalių sveikatai situacijų centras pagal tiekėjų pageidavimus taisė sąskaitas, kad sumos ir kiekiai atitiktų sutartį. Kur dingo prekės beveik už milijoną eurų, šiuo metu tiria teisėsauga.

Kaip skelbia LRT, dar praėjusią vasarą tuometinis Ekstremalių sveikata situacijų centro vadovas Olegas Sitnikovas elektroniniu laišku „Dėl prekių iš Kinijos pristatymo problemų“ apie trūkstamas prekes informavo buvusį operacijų vadovą Auelijų Verygą. 

Buvęs operacijų vadovas A. Veryga LRT Tyrimų skyriui tvirtino neprisimenantis O. Sitnikovo kreipimosi, esą apie priemones buvo kalbamasi nuolat.

Anot LRT, dokumentai rodo, kad pernai pristatant į Lietuvą prekes iš Kinijos kiekiai ne visuomet atitikdavo išrašytas sąskaitas, o trūkumai būdavo pildomi kitais reisais, vėliau Lietuva koreguodavo sąskaitas pagal kinų pastabas.

Ekstremalių situacijų centras sako, kad pakeitimai buvo nereikšmingi, tačiau sąskaitos koreguotos, kad atitiktų  pirkimo sutarties kiekius ir sumą. Centras sako, kad kinai pateikė visus įrodymus, kad pristatė sutartą prekių kiekį.

Generalinė prokuratūra balandį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl maždaug 912 tūkst. eurų vertės apsaugos priemonių trūkumo. 

Pasak prokuratūros, tyrimas, susipažinus su pirmine Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro pateikta informacija, pradėtas tyrimas dėl didelės vertės svetimo turto vagystės. 

Turimais duomenimis, sutartis dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigoms skirtų medicininių kaukių, kepurių, vienkartinių chalatų, pirštinių bei apsauginių akinių pristatymo buvo sudaryta pernai kovą ir visą siunta pasiekė Lietuvą. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us