Raseinių naujienų portalas

NaujienosNuomonėsSveikata

Gegužę gauti 986 pranešimai apie nepageidaujamas vakcinos reakcijas, dauguma – lengvos

Gegužę gauti 986 pranešimai apie nepageidaujamas vakcinos nuo COVID-19 reakcijas, 48 iš jų – sunkios, penktadienį pranešė Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba.

„Absoliutus skaičius didėja, jis yra nuosekliai didėjantis, nes daugėja vakcinuotų žmonių, tačiau mažėja pranešančių asmenų procentas“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė tarnybos viršininkas Gytis Andrulionis.

Po „Pfizer“ vakcinos vartojimo gauta 370 pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas, po „Moderna“ vakcinos – 101 pranešimas, po „AstraZeneca“ vakcinos sulaukta 483 pranešimų, o po „Johnson&Johnson“ – 29 pranešimai. Trijuose pranešimuose vakcinos pavadinimas nebuvo nurodytas. 

Moterys pateikė daugiau pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas nei vyrai – atitinkamai 695 ir 288 pranešimus. Pranešusiųjų amžius siekia nuo 17 iki 95-erių.

Dauguma pranešimų buvo apie skausmą, patinimą ir paraudimą injekcijos vietoje, rankos skausmą, šaltkrėtį, galvos skausmą, bėrimą ir karščiavimą. Dažniausiai šios reakcijos buvo lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeidavo po kelių dienų. 

Per penkis vakcinacijos mėnesius iš viso gauti 3565 pranešimai apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vakcinas nuo COVID-19. Pranešimai apie nepageidaujamas reakcijas sudaro 0,23 procento nuo bendro vakcinacijų skaičiaus.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us