Raseinių naujienų portalas

Kriminalai

Internete plinta naujas sukčiavimo būdas, įspėja Klaipėdos policija

Klaipėdos apskrities policija įspėja apie socaliniame tinkle „Facebook“ plintantį naują sukčiavimo būdą – sukuriamos paskyros, analogiškos jau egzistuojančioms įmonių paskyroms, melagingai skelbiama apie laimėjimus, o gavus banko kortelių duomenis, pasisavinami pinigai.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos nusikaltimus elektroninėje erdvėje tiriantys pareigūnai gavo informacijos, kad socialiniame tinkle plinta naujas sukčiavimo būdas.

Policija penktadienį paskelbė nustačiusi, kad socialinėje erdvėje sukuriamos paskyros, vizualiai analogiškos jau egzistuojančioms įmonių ar įstaigų paskyroms.

Jose skelbiama apie neva vykstančias įvairias akcijas ar konkursus, siūloma laimėti įvairių prekių ir paslaugų – poilsinių kelionių, paslaugų ir kt.

Asmenys gauna pranešimus per „Mesenger“ programėlę, jog neva yra laimėtojai, o kad gautų prizą – turi užsiregistruoti. Atsiunčiamoje registracijos formoje prašoma pateikti vardą, pavardę ir banko kortelės duomenis.

Tai padarius sukčiai nuo kortelės nuskaičiuoja ir pasisavina įvairias sumas.

Klaipėdos apskrities policijoje jau gauti kelių tokiu būdu nukentėjusių asmenų skundai.

„Būkite budrūs, kad netaptumėte sukčių aukomis, o jei nukentėjote – prašome apie tai pranešti telefonu 112 arba per www.epolicija.lt“, – rašoma policijos pranešime.

Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė BNS sakė, kad naudotojai telefonu pranešė apie įvykius telefonu 112, pareiškimų jie nerašė, todėl ikiteisminiai tyrimai ketvirtadienį nebuvo pradėti.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us