Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Hidrometeorologai: praėjusi naktis – šilčiausia birželį per visą stebėjimų istoriją

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį pasiektas birželio šilumos rekordas – ši naktis buvo šilčiausia per visą meteorologinių stebėjimų istoriją Lietuvoje, informavo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Pasak tarnybos, rekordas fiksuotas Nidoje, kur oro temperatūra net naktį nenukrito žemiau 23,1 laipsnio. Pastarąjį kartą šilčiausios birželio nakties rekordas buvo registruotas Šiauliuose 2016-ųjų birželio 26-osios naktį, tuomet termometrai rodė aukščiausią 22,7 laipsnių temperatūrą.

Be Nidos, šilumos rekordai praėjusią naktį fiksuoti ir Klaipėdoje – 22,7 laipsnio, iki šiol šiame mieste birželio nakties rekordas siekė 22 laipsnius šilumos. Nidoje užfiksuota 23,1 laipsnio temperatūra (ligšiolinis rekordas – 22,1 laipsnio), o Telšiuose pakartotas prieš tai buvusios šilčiausios nakties rekordas – 21,1 laipsnio.

Birželio 21 dieną tropinė naktis, kai oro temperatūra nenukrenta žemiau 20 laipsnių, registruota ir dalyje kitų meteorologijos stočių.

Tarnyba pabrėžia, kad iki 1990 metų tropinių naktų Lietuvoje pasitaikydavo labai retai, o kai kuriose  meteorologijos stotyse tokių naktų išvis nebuvo užfiksuota. Tropinių naktų atsiradimas bei vis dažnesnis pasikartojimas mūsų šalyje yra glaudžiai susijęs su klimato kaita. 

Rekordų laukiama ir dieną

Kaip BNS teigė Hidromeorologijos tarnybos vyresnysis sinoptikas Tadas Kantautas, tikėtina, kad ši birželio 21-oji taip pat bus karščiausia: pirmadienio 15 val. duomenimis beveik visose stebėjimo stotyse taip pat fiksuoti dienos karščio rekordai, ryškiausiai – Vilniuje. Iki šiol aukščiausia temperatūra sostinėje birželio 21-ąją buvo 29,9 laipsnio, o šį pirmadienį pasiektas 31,9 laipsnio karštis. 

Rekordai dar neviršyti Dotnuvoje ir Klaipėdoje. Aukščiausia birželio temperatūra taip pat kol kas nebuvo peržengta – 2019-ųjų birželio 12 dieną Kaišiadoryse užfiksuota 35,7 laipsnio. 

„Dotnuvai trūksta tik vienos dešimtosios laipsnio, greičiausiai, artimiausiomis valandomis bus pagerintas ir ten rekordas. Klaipėdai trūksta pusės laipsnio, bet čia yra labai aukštas rekordas – lygiai 34 laipsniai, dabar yra  33,6 laipsnio. Jei laikysis pietryčių vėjas, galbūt, rekordas bus pasiektas ar net kokia 0,1 laipsnio viršytas“,  – sakė T. Kantautas.

Anot jo, aukšta temperatūra pajūryje fiksuojama būtent dėl pietrytinių krypčių vėjo, nes šiluma atkeliauja nuo žemyninės pusės.

Artimiausiomis dienomis nesmarkiai vės

Meteorologų duomenimis, artimiausią parą išliks šilta ir tvanku, antradienio naktį bus mažai debesuota, be lietaus, temperatūra sieks 17-22, pajūryje – apie 23 laipsnius. Dieną temperatūra daug kur šalyje sieks 30-33 laipsnius, vakariniuose rajonuose bus kiek labiau debesuota ir šiek tiek vėsiau, o vakarop gali pasirodyti trumpos liūtys su perkūnija, kai kur – su kruša, pūs gūsingas vėjas.

Trečiadienio naktį trumpi lietūs su perkūnija galimi visoje Lietuvoje, tačiau išliks šilta, trečiadienio dieną 30-33 laipsnių dar išsilaikys rytiniuose rajonuose, Žemaitijoje atvės iki 28-30, pajūryje bus 24-26 laipsniai. Daug kur galimas trumpas lietus su perkūnija.

Ketvirtadienį didesnėje šalies dalyje bus 26-29, pajūryje – 23-25 laipsniai, rytiniuose rajonuose vietomis bus 30-31 laipsnių šilumos. Tiek ketvirtadienio naktį, tiek dieną žadami trumpi lietūs su perkūnija.

Trumpi lietūs turėtų tęstis ir penktadienį, bus šilta ir tvanku – 24-29 laipsniai šilumos. Savaitgalį dienomis sušils iki 22-27 laipsnių. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us