Raseinių naujienų portalas

KultūraPramogos

Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6-ąją, įspūdingas spektaklis Molavėnuose

Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Gentis“ pagal I. Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas“, inscenizacijos autorius ir režisierius Agnius Jankevičius

Laimingas tas, kas užlietas meilės bangų. Įstabi meilės ir išdavystės istorija pagal I.Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas“. Čia persipina pirmoji meilė, karti išdavystė ir bendrystės klausimas – ar mes mokame mylėti?

Vienos dalies spektaklis „Gentis“ – tai paskutinės gyvos Šimonių šeimos giminės atstovės Rožės pasakojimas apie savo gentį, giminę. Čia, kaip ir Ievos Simonaitytės romane, neišvengiama autobiografinių detalių – spektaklyje naudojami tekstai  iš rašytojos prisiminimų bei autorės publicistiniai straipsniai. Per skaudžią, dramatišką visos Šimonių giminės – genties ir tuo pačiu asmeninę patirtį Rožė Šimonytė kalba apie bendrystę, tikėjimą ir viltį.

Režisierius Agnius Jankevičius žinomą lietuvių literatūros romaną pasirinko vedinas smalsumo, ar 1935 m. parašytas kūrinys gali gyventi esamu laiku. „Man įdomu, ar tokio pobūdžio senoviška medžiaga ir leksika gali reflektuoti dabar, nedarant didelių postmodernistinių intervencijų į patį I.Simonaitytės tekstą ir galbūt į pačią fabulą“.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us