Raseinių naujienų portalas

NaujienosNuomonės

G. Nausėda: naujų ribojimų dėl COVID-19 nereikėtų, jei žmonės skiepytųsi

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad apie planuojamus suvaržymus imuniteto koronovirusui neturintiems gyventojams nereikėtų svarstyti, jei žmonės paprasčiausiai skiepytųsi.

„Pakankamai bauginantys apribojimai, apie kuriuos šiandien kalbama taptų visiškai nereikalingi ir galėtų būti išimti iš politinės darbotvarkės, jei žmonės pasakytų sau, kad aš noriu gyventi sveikiau, mano šeima nori gyventi sveikiau, mano vaikai nori eiti į mokyklą ir mokytis kontaktiniu būdu ir aš noriu, kad Lietuva būtų sveikesnė“, – žurnalistams pirmadienį Vilniaus rajone, Mickūnuose, žurnalistams sakė G. Nausėda.

Jis pridūrė, kad planuojami ribojimai ir dabar duoda rezultatą, nes skiepijimosi tempai išaugo.

Šalies vadovo teigimu, šiuo metu „atkakliai iriamės“ link 70 proc. suaugusiųjų populiacijos, paskiepytos mažiausiai viena vakcinos doze.

„Išlaikydami tokį skiepijimosi tempą, ko gero, 70 proc. galėsime pasiekti iki rugsėjo pirmosios pusės“, – sakė prezidentas.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 53,3 proc. žmonių. Skaičiuojant vien pilnamečius, paskiepyta 63,2 proc. gyventojų.

Vis dėlto šalyje epidemiologinė situacija prastėja. Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 300 COVID-19 pacientų, 14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 191 atvejį.

Reaguodama į pandemijos tendencijas, Vyriausybė šią savaitę turėtų priimti ribojimus, kurie leistų daugumą paslaugų gauti tik turintiems imunitetą žmonėms, tai yra pasiskiepijusiems, persirgusiems arba turintiems neigiamą testo rezultatą. Kitiems veiklos būtų ribojamos.

Tai, pavyzdžiui, lankymasis nebūtinųjų prekių parduotuvėse, kavinėse, keliavimas viešuoju transportu. Viena ribojimų dalis turėtų įsigalioti iš karto, o likusi – po rugsėjo 13 dienos.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us