Raseinių naujienų portalas

KitaSveikata

Galimybių paso turėtojų skaičius artėja prie milijono

Galimybių pasą elektroniniu būdu jau išsiėmė apie 850 tūkst. žmonių iš 1,4 mln. galinčių tai padaryti, sako ekonomikos ir inovacijų viceministras. Vincas Jurgutis sako, kad žmonėms žadama palengvinti dokumento gavimą – Registrų centro įmonės atstovai kitą savaitę važiuos į savivaldybes, kur nėra jos padalinių, be to, dokumentą galima bus pasiimti „Sodros“ padaliniuose, galbūt ir vaistinėse. 

„Šiuo metu Lietuvoje apytiksliai 1 mln. 400 tūkst. gali išsiimti galimybių pasą ir elektroniškai jį yra išsiėmę 845 tūkst. – tai yra didelis skaičius. Jeigu palygintume jį su skaičiumi, kurį turėjome prieš maždaug mėnesį, liepos pradžioje, buvo vos 600 tūkst. žmonių, kurie buvo išsiėmę elektroninį galimybių pasą. Tai galiu sakyti, kad šitas skaičius sparčiai artėja link milijono“, – verslumo ir eksporto skatinimo agentūros „Versli Lietuva“ renginyje sakė V. Jurgutis. 

Jis priminė, kad galimybių pasą galima išsiimti ir fiziniu būdu: Registrų centras jau yra išdavęs per 20 tūkst. popierinių dokumentų. Juos galima atsispausdinti ir patiems. 

„Bet suprantame, kad dalis visuomenės neturi elektroninio prisijungimo galimybių (…) Suprasdami, kad visiems verslams yra svarbu išlaikyti kuo platesnį klientų ratą, tai dėl to dirbame ties tuo, kad padaugėtų vietų, kur būtų galima tą galimybių pasą išsiimti (…) Tikrai tų vietų gerokai padaugės“, – sakė V. Jurgutis. 

Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė teigia, kad įmonės atstovai kitą savaitę važiuos į savivaldybes, kuriose nėra jos padalinių. 

„Nuo pirmadienio Registrų centras daro tokią vienkartinę akciją: savivaldybėse, kuriose nėra Registrų centro padalinio, (…) Registrų centras pagal sutartą grafiką nuvyks ir – kai kur seniūnijų patalpose, kai kur pačioje savivaldybėje, kai kur kultūros centro patalpose, kai kur socialinių paslaugų centruose – gyventojams spausdins galimybių pasus, jeigu žmonės turi tokią galimybę jį gauti“, – kalbėjo D. Vilytė. 

Pasak jos, Alytaus, Birštono, Neringos, Panevėžio, Rietavo, Šiaulių, Vilniaus, Kauno rajonų, Kazlų Rūdos savivaldybių gyventojų teirautis informacijos, kada atvyks Registrų centro atstovai. 

„Kur dar mes galvojame platinti? Jau praktiškai finišo tiesiojoje yra sutartis su „Sodra“, tai reiškia, kad „Sodros“ padaliniuose, – dar negaliu šiandien tiksliai įvardyti, nuo kurios datos, bet jau tikrai netrukus – (…) bus galimybė atsispausdinti galimybių pasus“, – kalbėjo D. Vilytė. 

Anot jos, vyksta ir derybos bei pokalbiai su vaistinėmis dėl galimybių paso išdavimo. 

„Apie startą bus pranešta, kada startuos ir kokių vaistinių tinklai jungsis į šį projektą“, – komentavo Registrų centro atstovė. 

Šiuo metu galimybių pasus išduoda 50 Registrų centro padalinių. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us