Raseinių naujienų portalas

Kita

Pasirūpinkime savo namų saugumu

„Artėjant šildymo sezonui norime priminti gyventojams, kad jau pats laikas išsivalyti dūmtraukius, apžiūrėti šildymo įrangą ir susiremontuoti krosnis, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Tuo labiau, kad rugpjūčio pabaigoje ugniagesiams gelbėtojams jau ne kartą teko važiuoti gesinti kaminuose degančių suodžių.“

Dėl neišvalytų dūmtraukių ir netvarkingų krosnių kyla nemažai gaisrų. Šaltuoju metų sezonu nuo 2020 m. rugsėjo 30 iki šių metų balandžio 30 d. šalyje kilo 5056 gaisrai,  iš jų 1947 – individualiuosiuose ir daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose. Šių gaisru metu dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių gedimo ar jų įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų kilo 1044 gaisrai, juose žuvo 19 žmonių, iš jų 3 vaikai. 

Kai dūmtraukyje susikaupę suodžiai ir dervos užsidega, ugnis gali išplisti į degias pastato konstrukcijas. Todėl prieš pradedant kūrenimo sezoną, iš dūmtraukių ir krosnių būtina išvalyti suodžius, o jo metu, kūrenant kietuoju kuru, kaminas turi būti valomas kas tris mėnesius. Suodžius rekomenduojama valyti mechaniniu būdu – specialiu šepečiu užlipus ant stogo. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai  su dūmų kanalais  turi būti išbaltinti, kad matytųsi įskilimai.

Ugniagesiai gelbėtojai taip pat įspėja nelaikyti šalia šildymo įrenginių degiųjų medžiagų. Draudžiama džiovinti ir laikyti malkas ar kitas degias medžiagas arčiau kaip 0,5 m nuo krosnių, šildymo katilų ir jų vamzdynų arba ant jų.

Gaisrų statistika rodo, kad prasidėjus  kūrenimo sezonui, didėja ir gaisrų rizika. Todėl ugniagesiai pataria, jog norint išvengti  skaudžių nelaimių, namuose būtina įsirengti autonominius dūmų detektorius, nes jie gelbsti gyvybes ir padeda išvengti didelių nuostolių.      

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Komunikacijos skyrius

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us