Raseinių naujienų portalas

Kita

Nuo rugsėjo visus veisimui naudojamus gyvūnus privalu suženklinti mikroschemomis bei užregistruoti Gyvūnų augintinių registre

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad jau nuo rugsėjo pirmosios visi veisimui naudojami gyvūnai augintiniai, nepriklausomai nuo to, ar jie parduodami, ar ne, privalo būti suženklinti mikroschemomis bei registruoti Gyvūnų augintinių registre (GAR). Ir toliau galioja įpareigojimas, jog parduodami ar perduodami gyvūnai turi būti paženklinti mikroschemomis iki jų pardavimo ar perdavimo momento.

VMVT ragina ne tik veisėjus, bet ir šeimininkus nedelsti bei atkreipia dėmesį, jog katės, šunys ir šeškai, atvesti po šiemet gegužės pirmąją įsigaliojusių Gyvūnų gerovės įstatymo nuostatų turi būti paženklinti ir registruoti GAR per keturis mėnesius nuo jų atvedimo, bet ne vėliau kaip iki jų perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

„Pavyzdžiui, šiųmetė gegužės pirmosios neparduota ar neperduota kitam laikytojui kačiukų vada vėliausiai rugsėjo pirmąją jau turėtų būti suženklina mikroschemomis. Vyresniems gyvūnams ženklinti tebegalioja išimtys, pratęsiančios ženklinimą iki ateinančių metų gegužės. Svarbu paraginti šeimininkus nedelsti ir paženklinti savo gyvūnus, nes tai atveria platesnes galimybes naudotis šiuolaikine gyvūnų sveikatą bei gerovę užtikrinančia sistema“, – sako VMVT Gyvūnų sveikatos ir gerovės skyriaus patarėjas Giedrius Blekaitis.

VMVT Gyvūnų sveikatos ir gerovės skyriaus patarėjas G. Blekaitis vardina daugiau gyvūnų augintinių ženklinimo privalumų, minėdamas sklandesnes keliones į užsienį, operatyvią paiešką gyvūno dingimo atveju, skaidrią prekybą bei įsigaliojančią elektroninio veterinarinio recepto sistemą, kuri atveria platesnes perspektyvas šiuolaikinių technologijų integravimui, rūpinantis gyvūnais augintiniais, jų sveikata ir gerove.

Gyvūnų augintinių ženklinimą mikroschemomis ir jų registraciją Gyvūnų augintinių registre atlieka veterinarijos gydytojai ir kiti apmokyti asmenys, taip pat ir VMVT teritoriniai padaliniai.

Valstybinė įmonė Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras, kuris yra GAR tvarkytojas, kiekvieną mėnesį skelbia gyvūnų augintinių ženklinimo ir registracijos duomenis. Antai, iki rugpjūčio pirmosios Lietuvoje iš viso buvo suženklinta 185630 gyvūnų augintinių. Per liepą registruota 6619 keturkojų, daugiausiai ženklinti šunys, kačių ženklinta kone perpus mažiau, o šeškų – vos 5 gyvūnėliai.

Nuorodos:

Mažiau nei metai lieka suženklinti gyvūnus (šunis, kates bei šeškus) | Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (vmvt.lt)

GAR mėnesinės ataskaitos – GPSAS portalas (vic.lt)

Privatus_vet_gydytojai_20210801.pdf (vic.lt)

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us