Raseinių naujienų portalas

KitaVerslas

Darbdaviai domisi galimybe įdarbinti į Lietuvą atgabentus afganistaniečius

Darbdaviai domisi galimybe ateityje įdarbinti iš Afganistano evakuotus Lietuvos kariams talkinusius vertėjus, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Aišku, tie žmonės galės nuspręsti, ar jie nori likti Lietuvoje, ar jie nori išvykti – jie turės tokią teisę išvykti, bet mes jau dabar sulaukiame iš kai kurių darbdavių skambučių, kad jeigu būtų noro, jau ieško darbuotojų, pasiūlytų patys ir perkvalifikavimo paslaugas, ir kitus dalykus“, – BNS sakė ministrė.

„Pliusas didelis yra, kad tie žmonės kalba bent jau anglų kalba. Mes įvertinsime, kokie yra profesiniai įgūdžiai, kokie yra lūkesčiai, kiek iš tų žmonių ketina likti Lietuvoje ir toliau vyks integravimo procesai“, – teigė ji.

Dešimt karių ir diplomatė per penkias dienas iš Afganistano evakavo 34 afganistaniečius vertėjus, anksčiau talkinusius Lietuvos kariams, ir jų šeimų narius, iš viso – 176 žmones.

Lietuvos kariams anksčiau padėję afganistaniečiai vertėjai atgabenti į Lietuvą, kilus grėsmei jų gyvybei, kai valdžią Afganistane perėmė Talibanas.

Šiuo metu jie gyvena Raseinių savivaldybėje. M. Navickienės žiniomis, jie jau yra kreipęsi dėl pabėgėlio statuso.

„Dabar šituo etapu jie irgi gauna gyvenamą vietą, maitinimą, vaikai gaus švietimo paslaugas. Kai jau gautas bus statusas, jiems priklausys ir tam tikra parama, galės gauti mėnesines išmokas, kurios priklausys nuo šeimos narių skaičiaus“, – kalbėjo ministrė.

Pasak jos, afganistaniečiams, apsisprendusiems likti Lietuvoje, bus teikiama pagalba susirasti gyvenamąją vietą ir įgyti kvalifikaciją. Jos žiniomis, paprastai pabėgėlio statusą gavę žmonės, likę Lietuvoje, keliasi į didžiuosius miestus – Vilnių, Kauną ar Klaipėdą.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us