Raseinių naujienų portalas

NaujienosSveikata

Ministerija įteisino sprendimą skiepyti nuo COVDI-19 sustiprinamąja doze

Ministerija įteisino sprendimą skiepyti tam tikras gyventojų grupes nuo COVDI-19 sustiprinamąja doze.

„Ministerija įteisino sprendimą“, – BNS antradienio rytą informavo sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta.

„Vakar vakare baigėme galutinai derinti pagal pastabas dokumentą ir išleidome. Tai reiškia, kad nuo šiandien pastiprinančiai, trečiajai dozei galima registruotis tiek per koronastop.lt, tiek telefonu 1808“, – LRT radijui antradienio rytą patvirtino ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. 

Jis LRT televizijai dar pirmadienį teigė, kad pats skiepijimas prasidės rugsėjo viduryje.

Sustiprinamąja doze bus skiepijami sveikatos apsaugos sistemoje, slaugos ir globos įstaigose dirbantys žmonės, taip pat vyresni nei 65 metų gyventojai. Skiepytis bus galima tik praėjus ne mažiau nei pusmečiui nuo vakcinacijos pagal pilną schemą.

Gyventojai bus skiepijami „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinomis.

Gyventojų revakcinacija pradedama atlikus mokslinius tyrimus, parodžiusius, kad po pusmečio po skiepijimosi koronaviruso antikūnų kiekis organizme smarkiai sumažėja.

A. Dulkio teigimu, svarstoma, kad ilgainiui visi skiepytis galintys gyventojai bus revakcinuojami.

„Nacionaliniu lygmeniu buvo atlikti trys tyrimai, būtent tų grupių žmonių, kurie nuo gruodžio 27 dienos praėjusių metų pirmieji ir buvo skiepyti. Būtent tie tyrimai parodė, kad praėjus šešiems mėnesiams po antrosios dozės labai ryškiai yra sumažėjusi apsauga. Tai reiškia, kad panašu, kad analogiškai galėsime ekstrapoliuoti tą skiepijimą ir į kitas grupes. Pasitarsime su mokslininkais, ekspertais, galbūt čia reikės ir kažką papildomo atlikti“, – LRT radijui sakė ministras.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us