Raseinių naujienų portalas

NuomonėsSveikataVerslas

Ministerijos nesutaria, ar ilginti alkoholio pardavimo laiką sekmadieniais

Sveikatos apsaugos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos nesutaria, ar reikia penkiomis valandomis ilginti alkoholio pardavimo laiką sekmadieniais. 

Seimo Sveikatos reikalų komitetas trečiadienį pradėjo svarstyti „darbiečio“ Andriaus Mazūronio parengtas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas – jis siūlo sekmadieniais leisti alkoholiu prekiauti iki 20 valandos.     

Dabar sekmadieniais alkoholio galima įsigyti nuo 10 iki 15 val., o kitomis dienomis – iki 20 valandos.

Sveikatos apsaugos ministerijos Psichikos sveikatos skyriaus vedėjo Igno Rubiko teigimu, sekmadieniais ir pirmadieniais, skirtingai nei kitomis savaitės dienos, mirčių dėl apsinuodijimo alkoholiu fiksuojama daugiau. 

Pasak jo, Vytauto Didžiojo universiteto 2018 metais atliktas tyrimas, išnagrinėjęs 2,5 mln. neblaivumo atvejų, parodė, kad pirmadieniais neblaivių darbuotojų būna beveik du kartus daugiau negu kitomis savaitės dienomis.   

„Tai rodo, kad darbuotojai savaitgaliais išgeria per didelius kiekius ir alkoholio vartojimas užsitęsia per ilgai“, – trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komitete teigė I. Rubikas.  

Politikams, ketinantiems leisti sekmadieniais alkoholiu prekiauti ilgiau, jis siūlo prieš apsisprendžiant įvertinti šią statistiką. 

Tuo metu ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė sako, kad vežėjų įmonės, nuolat tikrinančios vairuotojų blaivumą, nurodo, kad sutrumpinus prekybą sekmadieniais pokyčiai buvo minimalūs.   

„Įvedus ribojimus jos detaliai tyrė darbuotojų elgseną ir pirmą mėnesį buvo 35 proc. neblaivių vairuotojų pirmadieniais rytais sumažėjimas, antrą mėnesį liko, deja, 15 proc. sumažėjimas, lyginant su situacija iki ribojimų įvedimo, o trečią mėnesį viskas grįžo į įprastą režimą. Ką tai reiškia? Matomas didelis prisitaikymas – apsirūpinama alkoholiniais gėrimasi iš anksto“, – komitete kalbėjo I. Valeškaitė. 

Todėl ji siūlo atsisakyti ribojimų ir paskatinti verslą, ypač žemės ūkio, statybų ir transporto įmones  aktyviau testuoti darbuotojus.  

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotojos Gražinos Belian  duomenimis, pernai 35 proc. gyventojų pripažino, kad sugriežtinus prekybą alkoholiu jų gyvenimo aplinka pagerėjo, pavyzdžiui, mažiau girtuokliaujama ir triukšmaujama.   

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us