Raseinių naujienų portalas

Kita

Policija įspėja dėl padidėjusio migruojančių gyvūnų pavojaus eismui

Policija įspėja dėl rudenį padidėjusio migruojančių gyvūnų pavojaus eismui bei ragina vairuotojus būti atidesnius miškingose vietovėse.

Pasak Policijos departamento, grėsmė transporto priemonei susidurti su į kelią įbėgusiu laukiniu gyvūnu ypač padidėja rudenį ir pavasarį, kai gyvūnai rengiasi „tuoktuvėms“ ar migruoja iš vienų ganyklų į kitas, taip pat, kai vyksta medžioklės sezonas.

„Paprastai laukiniai gyvūnai aktyvesni tamsiuoju paros metu, nors, kaip rodo policijos gaunami pranešimai, susidūrimų su gyvūnais įvyksta, galima sakyti, bet kuriuo metu – ir naktį, ir paryčiais, ir dieną, tiek rajoniniuose, tiek krašto ar magistraliniuose keliuose. Be to, atkreiptinas dėmesys, kad gyvūnai, ypač stirnos, vis dažniau užklysta ir į miestų, miestelių, gyvenviečių gatves“, – teigiama Policijos departamento pranešime.

Policijos duomenimis, šiemet jau registruota daugiau nei 3 540 eismo įvykių, kai susidurta su gyvūnais. 29-iuose iš jų nukentėjo žmonės: žuvo du žmonės – lengvųjų automobilių vairuotojai, daugiau negu 30 buvo sužeista.

Žmonių aukų pareikalavę susidūrimai su gyvūnais šiemet įvyko Ignalinos ir Ukmergės rajonuose: rugpjūčio 10-osios naktį Ignalinos rajone, tvyrant rūkui, kelyje Vilnius–Švenčionys–Zarasai staiga į važiuojamąją kelio dalį tiesiame ruože įbėgęs briedis trenkėsi į automobilį „Toyota Avensis“. Per susidūrimą sužeistas 65 metų vairuotojas tą pačią dieną mirė ligoninėje. 

Rugsėjo 7-osios vakarą automobilis „Saab 9-3“ Ukmergės rajone, automagistralėje Vilnius–Panevėžys taip pat susidūrė su briedžiu bei vėliau trenkėsi į signalinį stulpelį bei į šalikelės medžius. Sužeisti 26-erių keleivė ir 30-metis vairuotojas, po savaitės vyras ligoninėje mirė.

Viename įvykyje sužeisti trys žmonės. Nelaimė įvyko birželio pradžioje, Kauno rajone, magistraliniame kelyje A1 Vilnius Kaunas–Klaipėda, automobilis „Kia Motors Ceed“, važiavęs Klaipėdos kryptimi, susidūrė su briedžiu. Tuomet Nukentėjo 26 metų vairuotojas ir du keleiviai.

Po du  žmones nukentėjo dar septyniuose įvykiuose, iš jų – du Klaipėdos rajone, po vieną kartą – Kretingos, Plungės, Raseinių, Telšių, Vilniaus rajonuose.

Daugiausia į eismo įvykius patenka stirnų, taip pat neišvengiama susidūrimų su stambesniais gyvūnais – briedžiais, elniais, šių įvykių padariniai dažniausiai būna sunkesni, kai sužalojami ar žūsta žmonės.

Policija registruoja ir įvykių su šernais, bebrais, usūriniais šunimis, kiškiais, skrendančiais paukščiais, buvo partrenkti ir į kelią įbėgę naminiai gyvūnai – arkliai, karvės, šunys.

Vairuotojai raginami būti ypač dėmesingi važiuodami užmiesčio keliuose, vietovėse, kur kelias kerta miškus ar atvirus laukus, tamsiuoju paros metu, esant rūkui ar darganai, taip pat prisiminti, kad gyvūnų elgesys sunkiai prognozuojamas ir nenuspėjamas, ypač jei juos apakina transporto priemonių žibintų šviesos.

Policija prašo vairuotojų ruožuose, paženklintuose įspėjamuoju kelio ženklu „Laukiniai gyvūnai“, elgtis labai atidžiai, stebėti kelkraščius, pamačius stovintį gyvūną, važiuoti pro jį itin atsargiai ir lėtai – nemirksėti žibintų šviesomis, nenaudoti garso signalo.

Taip pat rekomenduojama pasirinkti saugų, t.y. mažesnį, nei leistiną važiavimo greitį, kad vairuotojai bet kuriuo metu galėtų suvaldyti transporto priemonę, esant reikalui, staiga sustoti.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us