Raseinių naujienų portalas

KultūraNuomonės

J. Šiugždinienė žada nepatvirtinti lietuvių literatūros programos, kol nebus susitarta

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako nepatvirtinsianti lietuvių kalbos ir literatūros programos, kol nebus rastas sutarimas dėl jos turinio.

Taip ji kalbėjo kilus pasipiktinimui dėl iš šio sąrašo išbrauktų užsienio autorių.

„Nepatvirtinsiu lietuvių kalbos ir literatūros programos, tol kol nebus pasiektas sutarimas su bendruomene – programa privalo būti šiuolaikiška ir projektuojanti ateitį“, – penktadienį išplatintame pranešime cituojama J. Šiugždinienė.

Reaguodama į kilusias diskusijas dėl projekte esančio privalomų ir rekomenduojamų autorių sąrašo vidurinio ugdymo mokiniams, ministrė teigia, jog neįtraukti į programą privalomų užsienio autorių kūrinių yra „visiškai nepriimtina“.

„Pasaulinė literatūra neatsiejama visapusiškos asmenybės raidos dalis, todėl turime užtikrinti, kad ji nenunyks. Paprašiau išsamaus rengėjų paaiškinimo, kodėl buvo pasirinkta tokia logika. Sprendimas bus priimtas tada, kai bus pasiektas sutarimas. Jeigu reikės, darbą pradėsime iš naujo“, – kalbėjo ji.

Lietuvių kalbos ir literatūros vidurinio ugdymo bendrosios programos projektas yra pateiktas pastaboms ir siūlymams iki gruodžio 15 dienos. Po to bus sprendžiama, ar nurodyti, kurie visuotinės literatūros autoriai, kūriniai yra privalomi nagrinėti III-IV gimnazijos klasėse, ar nurodyti privalomų pasirinkti visuotinės literatūros autorių skaičių (kaip yra Tarptautinio bakalaureato mokyklose), kai kiekvienas mokytojas gali rinktis kontekstinius autorius atsižvelgdamas į mokyklos kryptį, savo darbo metodus, galimybes ir mokinių interesus.

Vilniaus švietimo pažangos centro direktorė Unė Kaunaitė feisbuke ketvirtadienį rašė, jog 11-12 klasės programų projektuose iš privalomų autorių sąrašo išbraukti visi užsienio autoriai. Ji teigė, jog taip programoje nebelieka dėmesio Europos vertybių pamatui ir užsidaroma savo aplinkoje.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us