Raseinių naujienų portalas

NaujienosNuomonės

Po liūčių skęstanti centrinė Vilniaus g. dalis – kalta pati, arba – Lietuvoje, pasirodo – lyja

Po gausesnio lietaus skęstanti Vilniaus gatvė – šių dienų mūsų miesto realybė. Prieš keletą savaičių praūžusi rudeniška liūtis ir apsemta centrinė šios gatvės dalis, vėl iškėlė klausimą – kas dėl to kaltas?

Valstybinės reikšmės krašto kelias Nr. 196 Ariogala – Raseiniai – Kryžkalnis priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD). Ji kartu su Raseinių rajono savivaldybe, pagal partnerystės sutartį, nuo 2018 m. vykdė Vilniaus gatvės rekonstravimo darbus. Pagal parengtą techninį projektą turėjo būti įrengti lietaus nuotekų tinklai, dviračių ir pėsčiųjų takai, sutvarkyta kelio danga su dangos konstrukcijos drenažu, gatvės bortais ir t.t.

Rangos darbų sutartis pasirašyta su AB „Kauno tiltai“, kurios darbus kontroliavo Kelių direkcija.

Nemenkas investicijas į Raseinių miesto įvaizdžio kūrimą akimirksniu sugriauna patvinusi pagrindinė gatvė

Kai rajono vadovai nemato savo kiemo bėdų, jas mato ir socialiniuose tinkluose aktyviai viešina gyventojai. Jei pirmus du kartus Vilniaus gatvės apsėmimą glėjai vertinti kaip laikiną ir ištaisomą nesklandumą, kuris atsirado po šios gatvės rekonstrukcijos, tai jau po trečio karto, galima daryti prielaidą – kad tai – norma.

Nusiuntus nuotraukas ir raseiniškių darytus video į Kelių direkciją (kaip „turto“ savininkui) labai greitai atkeliauja atsakymas. „Įgyvendinant valstybinės reikšmės krašto kelio rekonstravimo projektą, lietus nuotekų tinklų įrengimas buvo atliktas pagal numatytus techninio darbo projekto sprendinius. Darbus atliko viešąjį pirkimą laimėjęs rangovas „Kauno tiltai,“- rašo LAKD atstovas Saulius Jansonas.

AB „Kauno tiltai“ gavę www.raseiniunaujienos.lt klausimus aiškiai įvardino situacijos kaltininką. „Rekonstrukcija vykdyta pagal užsakovo pateiktą projektą ir įgyvendino jame buvusius sprendinius. Jūsų minima problema, atsiranda po stipresnių liūčių, kuomet patvinsta važiuojamoji dalis, yra kanalizacijos šulinių bei lietaus surinkimo trapų (ne)priežiūros klausimas. Rudenį medžių lapai krisdami užkiša vandens surinkimo sistemas, todėl itin svarbu dažnai ir reguliariai organizuoti valymo darbus. Kanalizacijos šulinių priežiūros darbų AB „Kauno tiltai nevykdo. Pakilęs vandens lygis dėl netvarkingos kanalizacijų sistemos nelaikomas rangovo paliktu defektu objekte,“– situaciją aiškino AB „Kauno tiltai“ komunikacijos specialistė Giedrė Samulionytė – Lekavičienė.

Patogiausia – tylėti arba kaltas Lietuvoje itin retas reiškinys-smarkus lietus

Dar 2018 m. rajono tarybos sprendimu visoje Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje paviršinių nuotekų tvarkymas yra pavestas savivaldybei priklausančiai įmonei UAB „Raseinių vandenys“.

Tad gal ir visiškai paranku tyliai „prabūti“ gyventojų pasipiktinimą, kai kaltas tavo prižiūrimas vaikas (UAB „Raseinių vandenys“). O raseiniškiai „plaukiantys“, einantys per/pro patvinusią gatvę ir toliau gali keiksnoti rekonstrukciją vykdžiusia įmonę (AB „Kauno tiltai“), ar gatvės šeimininką (Kelių direkciją).

Lapkričio 3 dieną, kai jau buvo gauti atsakymai iš AB „Kauno tiltai“ ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos, buvo kreiptasi į atsakingus rajono asmenis, kuriems turėtų rūpėti miesto problemos: merą Andrių Bautronį, savivaldybės administracijos direktorių Edmundą Jonylą ir UAB „Raseinių vandenys“ direktorių Vaclovą Simonavičių. Gi peržvelgus pagrindinių vadovų – mero ir administracijos direktoriaus darbotvarkes – galima drąsiai teigti, kad jų kompetencijos statybų, projektavimo ir t.t. klausimais yra aukštos ir „kvalifikacija“ nuolat keliama lankantis, domintis ir fotografuojantis prie įvairių Raseinių rajone vykdomų statybos objektų.

Tačiau tik lapkričio 8 dieną, dar kartą visiems trims anksčiau minėtiems asmenims išsiuntus tuos pačius klausimus, gaunamas savivaldybės specialisto Valmanto Bentnoriaus atsakymas, nors su visa pagarba šiam specialistui, jis nei meras, nei administracijos direktorius. Iš pateikto atsakymo bent jau aišku, kad mūsų rajono specialistas (ne vadovai) apie per liūtis skęstančią gatvę informaciją turi. „Esant stipriam lietui Vilniaus g. ir kitų miestų gatvės patvinsta dėl to, kad įrengtų paviršinių nuotekų tinklo apimtys paskaičiuotos didžiausiam tikėtinam lietaus kiekiui surinkti, bet ne didelių liūčių atvejui. Atėjus rudens sezonui, nukritusios žaliosios atliekos (lapai) ir šiukšlės lietaus metu užkemša vandens surinkimo groteles.“- komentavo Strateginio planavimo ir projektų valdymo sk. vyr. spec. V. Bentnorius. „Kaip ir minėta anksčiau, projektuojama ne liūtims, o lietui, todėl tai didžiąja dalimi priklauso nuo gamtos stichijų ir jų dažnumo. Savo ruožtu Savivaldybė rūpinasi (rašo paklausimus, kreipiasi į suinteresuotas institucijas ir įstaigas), kad problemos būtų sprendžiamos operatyviai – gatvė ir šaligatviai prižiūrimi, nuvalomi, taip pat kad kartu su lietaus vandeniu gatve tekančios šiukšlės ir lapai neužkištų lietaus surinkimo grotelių, šulinėlių ir tokiu būdu nebūtų sustabdomas vandens nutekėjimas.“

Taip, rudenį galima apkaltinti nukritusius lapus, o vasarą?

Juostelės nukirpimu ir bendra nuotrauka– niekas nepasibaigia

Lietuvos automobilių kelių direkcija atsakyme minėjo, kad Vilniaus gatvės rekonstravimo darbams galioja garantinis objektų defektų vertinimas. Bet kuris mūsų žino, kad sugedus, nustojus veikti technikai, nuplyšus bato padui – pirmiausiai žiūrime į garantijos lapą – galime kažką išsireikalauti, ar nurašyti į nuostolius, o gal remontuoti už savo pinigus. Tad logiška būtų manyti, kad rajono vadovai, turėtų norėti išspręsti šią problemą, jei tai nėra UAB „Raseinių vandenys“ (ne)veiklumo problema. Beje, kai tik bus gauti šios įmonės vadovo Vaclovo Simonavičiaus atsakymai, juos būtinai publikuosime, nes kol kas atrodo, kad vadovas neturi įpročio tikrinti savo elektorinio pašto, arba mano, kad patylėjus – nereikės pateikti atsakymų.

O tokių objektų, prie kurių fotosesijos atliktos, šventės įvykusios, o jie neveikia, jau ne vienas. Interaktyvi lenta prie Autobusų stoties – neveikia, netoli jo esančio fontano apšvietimas – tikra gyva žaizda, nes veikia tik jo pusė, Turgaus g. gyvenančių žmonių galvos skausmas, lygiai toks pat, kaip Vilniaus g., liūtis Lietuvoje – ir apsemia… Sąrašą galima tęsti ir tęsti…

Bus tęsinys, kai tik gausime UAB „Raseinių vandenys“ direktoriaus atsakymą

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us