Raseinių naujienų portalas

NaujienosSveikata

Nuo gruodžio darbuotojai už COVID-19 testus mokės patys – per mėnesį gali atseikėti ir iki 90 eurų

Nuo gruodžio 1 dienos nenorintys skiepytis darbuotojai už COVID-19 testus privalės susimokėti patys arba tai turės daryti jų darbdaviai. Tokį sprendimą antradienį priėmė Seimas. Per mėnesį už 3 testus tektų atseikėti 60–90 eurų.

Darbuotojų, kuriems yra numatytas privalomas profilaktinis testavimas, sveikatos patikrinimai dėl COVID-19 ligos būtų finansuojami ne valstybės biudžeto lėšomis, kaip buvo iki šiol, o pačių darbuotojų arba, jei darbdavys taip nusprendžia, jo lėšomis.

Už testavimą nereikės mokėti tik tiems darbuotojams, kurie negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių. Jiems testavimas ir toliau bus kompensuojamas iš valstybės biudžeto.

Nesant vakcinų prieinamumo, testavimas taip pat bus finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis nustatyta tvarka.

Šiuo metu privalomas profilaktinis testavimas greitaisiais antigeno testais tam tikrų profesijų atstovams atliekamas kas 7–10 dienų.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) suskaičiavo, kad dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimų atlikimo tvarkos aprašo patvirtinimo vieno greitojo antigeno testo kaina valstybei siekia 11,22 euro (kai atlieka sveikatos priežiūros specialistas) ir 13,07 euro (kai atlieka sveikatos priežiūros specialistas ir jam padedantis asmuo). Taigi, tikrindamasis sveikatą bent tris kartus per mėnesį (kas 10 dienų), darbuotojas išleistų nuo 33,66 iki 39,21 euro, o per metus – nuo 403,92 iki 479,53 euro.

Šiuo metu antigeno testai privačiose klinikose kainuoja 20–30 eurų, tad darbuotojui ar darbdaviui papildomai iš savo kišenės per mėnesį už 3 testus tektų atseikėti 60–90 eurų.

Vyriausybė yra sudariusi sąrašą veiklos sričių, kurių darbuotojai turi nuolat testuotis dėl koronaviruso: medicinos, švietimo, maitinimo, prekybos, viešojo administravimo darbuotojai, vežėjai, profesinės karo tarnybos kariai.

Jei valstybė ir toliau kompensuotų testų kainą, per metus greitiesiems antigeno testams atlikti (jei nepasiskiepijusių darbuotojų skaičius išliktų toks pats) reikėtų apie 19 mln. eurų, skaičiuoja SAM.

Šaltinis: lrt.lt

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us