Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Cerebriniu paralyžiumi sergantis Mantas: „Kai kurių žmonių mes nepakeisime“

Kasmet gruodžio 3-ąją minima Tarptautinė neįgaliųjų diena. Šia proga Negalią turinčių asmenų centras „Korys“ dalijasi edukaciniu vaizdo įrašu, kurio tikslas – sumažinti socialinę atskirtį visuomenėje.

Interviu herojus – cerebriniu paralyžiumi nuo gimimo sergantis Mantas, kasdieninėje rutinoje susiduriantis su sveikiems žmonėms nesuprantamais iššūkiais.

„Viešuoju transportu man tenka retai naudotis, bet autobusuose, kur yra vietos neįgaliesiems, ten atsistoja žmonės. Jie turėtų pasitraukti, juk ten vieta neįgaliajam. Kartais būna žmonės pasitraukia, kartais – nepasitraukia“, – pasakojo vaizdo įrašo herojus Mantas.

Nuolatinio „Korio“ lankytojo teigimu, neteisingas žmonių supratimas, kas yra negalią turintis asmuo, formuojasi iš per mažo žinojimo, kokie yra susirgimai.

„Aš manau, kad žmonės neturi supratimo, kas yra ligos, – kalbėjo Mantas. – Nuo ligos mes nė vienas nesame apsaugotas – ką tu gali žinoti, kas bus ateityje. Jei žmonės suprastų ir daugiau domėtųsi, kokios yra ligos, galbūt tos socialinės atskirties nebūtų.“

Prie neįgaliojo vežimėlio prikaustytas Mantas socialinę atskirtį siūlo mažinti skiriant daugiau laiko bendravimui su negalias turinčiais žmonėmis.

„Manyčiau, kad reikėtų pabandyti pabendrauti su neįgaliuoju. Iš pirmo žvilgsnio tu gali susidaryti klaidingą nuomonę, bet kai pabendrausi, tau arba atrodys kitaip, arba ne. Reikia suprasti, kad kai kurių žmonių mes nepakeisime, todėl viskas priklauso nuo požiūrio“, – aiškino Mantas.

Vaizdo įrašo nuoroda:  https://youtu.be/uEFlWbw0MFA

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us