Raseinių naujienų portalas

NuomonėsSveikata

Tyrimas: beveik du trečdaliai gyventojų nepritaria galimybių pasui 12-mečiams

Beveik du trečdaliai gyventojų nepritaria galimybių pasui 12-mečiams, apie pusė pritaria, jog prezidentas Gitanas Nausėda turėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl šio dokumento taikymo vaikams, rodo antradienį paskelbta apklausa.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ gruodžio 10-18 dienomis atlikta apklausa rodo, kad per 63 proc. gyventojų nepritaria, jog galimybių pasas būtų taikomas nuo 12 metų, beveik 19 proc. apklaustųjų pritaria šiems nuo antradienio įsigaliojusiems pakeitimams, dar beveik 18 proc. neturėjo tvirtos nuomonės.

Tuo metu 50 proc. respondentų teigiamai atsakė į klausimą, ar prezidentas Gitanas Nausėda turėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso vaikams taikymo. Nepritariančiųjų tokiam valstybės vadovo žingsniui yra 21 procentas, dar 29 proc. pasirinko atsakymą „sunku pasakyti“. 

Kaip BNS teigė „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys, apklausą užsakė viešoji įstaiga Sveikatos teisės institutas, reprezentatyvi apklausa atlikta mišriu būdu – apklausiant tiesiogiai ir telefonu, apklausta 1000 žmonių.

Tyrime teirautasi gyventojų požiūrio į galimybių pasą ir nuo gruodžio 28 dienos įsigaliojusį galimybių pasą vaikams nuo 12 metų, taip pat galimybių paso susiejimą su pastiprinamąja vakcinos doze, jei nuo pilnos vakcinacijos praėjo daugiau nei 7 mėnesiai.

Taip pat teirautasi, ar pritariama dėl galimo Prezidento skundo Konstituciniam Teismui dėl galimybių paso vaikams nuo 12 metų taikymo.

Apie apklausos rezultatus pranešė bendrovė „Ryšiai su visuomene“.

Galimybių pasas 12 metų ir dviejų mėnesių amžiaus vaikams privalomas nuo antradienio, jis bus reikalingas prekybos ir pramogų vietose, dokumento nebus reikalauja mokyklose ar būreliuose. Iki šiol galimybių paso reikėjo vaikams nuo 16 metų.

Vyriausybės nutarimą dėl galimybių paso Konstituciniam Teismui spalį apskundė ir maždaug ketvirtadalis Seimo narių iš opozicijos. Prezidentas Gitanas Nausėda taip pat svarsto, ar kreiptis į šį teismą dėl galimybių paso vaikams taikymo.

Kreiptis į Konstitucinį Teismą G. Nausėdą prieš savaitę susitikime su juo paragino „Basų mamų“ atstovė, „valstiečių“ Šilalės rajono skyriaus pirmininkė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us