Raseinių naujienų portalas

Kultūra

Gylių kaimo bendruomenės internetinė svetainė padės įtraukti vietos gyventojus į bendruomenės veiklą

Šiuolaikiniame pasaulyje vis sparčiau veikloms ir paslaugoms keliantis į skaitmeninę erdvę, Gylių kaimo bendruomenė žengė naują žingsnį – nuo šiol bendruomenės narius kviečia burtis skaitmeninėje erdvėje – naujoje bendruomenės internetinėje svetainėje.

Gylių kaimo bendruomenė buvo įkurta 2004 metais. Ji stengiasi įtraukti kaimo gyventojus, kad bendromis jėgomis būtų tvarkoma kaimo aplinka, tęsiamos tradicijos, aktyviai organizuojamos tradicinės šventės ir kiti renginiai. Šiais metais bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir įgyvendino savo bendruomenės įtinklinimo idėją.

Gylių kaimo bendruomenė norėjo į veiklas pritraukti daugiau žmonių, ypač jaunimo, bei turėti, kur viešinti informaciją apie bendruomenės ir bibliotekos organizuojamus renginius. Taip pat siekta padidinti informacijos apie kaimą pasiekiamumą, nes iki šiol internetinėje erdvėje apie jį nebuvo daug informacijos. Šiems tikslams įgyvendinti sukurta nauja bendruomenės skaitmeninė erdvė. Projekto metu bendradarbiauta su Pryšmančių biblioteka, ši partnerystė tęsiasi vykdant vis naujas veiklas.

Naujojoje svetainėje gyliai.lt pristatomi bendruomenės darbai, naujienos, žymūs vietos žmonės, Gylių kaimo istorija, krašto lankytinos vietos. Taip pat čia galima rasti nuotraukų galeriją, kurioje yra akimirkos iš bendruomenės renginių. Ši galerija leis prisiminti anksčiau įvykusius renginius, pamatyti, kaip pasikeitė kaimas, jo žmonės. Naujoji skaitmeninė erdvė padės į bendruomenę įtraukti daugiau jaunimo, kuris didžiąją dalį savo laiko praleidžia internete. Be to, iš kaimo svetur gyventi išvykusiems žmonėms atsirado galimybė pamatyti, kas vyksta krašte šiuo metu.

Bendruomenės atstovė Laura Žutautienė dalyvavimą projekte vertina teigiamai. „Nedaugelis gyvenančių kaime žino šio kaimo istoriją. Jiems buvo įdomu ją sužinoti iš bendruomenės internetinio puslapio. Žmonėms, kurie jau seniai nebegyvena kaime, malonu lankantis puslapyje paskaityti apie ten gyvenančius žmones, pasigrožėti seniai neregėtomis apylinkėmis“, – teigia ji.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us