Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Premjerė: dėl COVID-19 mutacijos žadama svarstyti papildomus apribojimus atvykstantiesiems

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad dėl COVID-19 mutacijos, kuri atrasta ir Lietuvoje, žadama svarstyti papildomus apribojimus atvyksiantiesiems.

Vyriausybės vadovė apie tai pirmadienį kalbėjo LRT laidoje „Dienos tema“.

„Apie papildomus apribojimus, kurie galėtų būti taikomi kelionėms per sieną, taip pat neabejotinai ta diskusija bus, nes turbūt net ir šalys, kurios turi daug lengvesnį karantino režimą arba ilgiau jį taiko, pastaruoju metu nemažai pokyčių siūlo“, – sakė premjerė.

„Kažkas skrydžius atšaukia, kažkas apriorinių (išankstinių – BNS) testų reikalauja prieš sėdant į lėktuvą, tai mes taip pat apie tai diskutuosime, ar reikia papildomų priemonių“, – pridūrė ji.

Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį BNS patvirtino, kad sausio pradžioje vilnietei buvo nustatytas užsikrėtimas Jungtinėje Karalystėje išplitusia koronaviruso atmaina.

Šiuo metu pasaulyje stebimos kelios koronaviruso, sukeliančio COVID-19 ligą, mutacijos, jos kelia grėsmę dėl didesnio plitimo greičio ir dėl to prastėjančios epidemiologinės situacijos. 

Visiems atvykusiesiems į Lietuvą iš šalių, esančių paveiktųjų sąraše, reikia turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, ne senesnį nei 48 val. iki atvykimo, arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą bei izoliuotis dviem savaitėms.

Saviizoliacijos terminą galima sutrumpinti, jeigu savo lėšomis dešimtą dieną atliekamas COVID-19 tyrimas.

Atvykusiesiems iš šalių, kuriose nustatytas koronaviruso mutacijų plitimas, reikia izoliuotis atskirame bute ar name, gerai izoliuotame kitame individualaus buto ar namo aukšte arba atskirame izoliuotame kambaryje su atskiru tualetu ir vonia.

Izoliuotis galima tik su kartu keliavusiais asmenimis, išskyrus nepilnamečius, kurie gali gyventi su nekeliavusiais šeimos nariais, kuriems tenka izoliuotis tam pačiam laikui. 

Atvykusiems iš kitų paveiktų šalių galima pasivaikščioti 1 km atstumu, palikti izoliacijos vietą be Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informavimo ar leidimo pagal nustatytą priežasčių sąrašą.

Be to, jie gali izoliuotis tame pačiame bute su nekeliavusiais šeimos nariais, tik kitame kambaryje, apribojant judėjimą namuose ir sumažinant dalijimąsi bendra erdve. 

Visiems tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims nei izoliuotis, nei atlikti tyrimo nereikia. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us