Raseinių naujienų portalas

LaisvalaikisNaujienosPolitikaPramogos

Vyriausybei teikiami siūlymai tęsti karantiną lengvesnėmis sąlygomis

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį pateikė siūlymą tęsti karantiną iki birželio lengvesnėmis sąlygomis: atsidaryti galėtų parduotuvės, barai, teatrai ir kitos įstaigos.

„Atsižvelgiant į tai, kad griežtas karantino režimas tęsiasi jau beveik keturis mėnesius ir turi vis didesnį neigiamą poveikį žmonių psichologinei būsenai ir fizinei sveikatai, o visa visuomenė pavargsta nuo karantino, būtina imtis priemonių šiai situacijai gerinti. (…) todėl svarstytini tam tikri karantino režimo laisvinimai“, – rašoma ministerijos teikime.

Šiuos siūlymus Vyriausybė svarstys vėliau ketvirtadienį rengiamame posėdyje.

Abiturientai grįžtų nuo gegužės 3-ios

Nuo balandžio 19 dienos konsultacijos galėtų būti teikiamos ne daugiau dešimties abiturientų.

Siūloma, kad brandos egzaminai ar jų dalys mažose patalpose galėtų vykti ne daugiau kaip dešimčiai, didelėse – 11-50 kandidatų, išlaikant ne mažesnį kaip dviejų metrų atstumą ir 10 kvadratinių metrų plotą žmogui.

Nuo gegužės 3 dienos siūloma ugdymą abiturientams leisti vykdyti mišriu būdu.

Taip pat Vyriausybei siūloma pakoreguoti sąrašą savivaldybių, kur gali būti taikomi švelnesni karantino reikalavimai – iš jo nuo balandžio 26 dienos būtų išbraukiamos 23 savivaldybės.

Tai reikštų, kad jose, įskaitant Kauno ir Alytaus miestus bei rajonus, kontaktinis ugdymas bus galimas tik taikant kaupinių metodą.

Renginiuose – iki 50 žiūrovų

Nuo balandžio 19 dienos siūloma leisti atsidaryti kino teatrams, profesionaliojo scenos meno įstaigų salėms, organizuoti renginius su žiūrovais lauke ir patalpose.

Visais atvejais bendras žiūrovų skaičius turėtų neviršyti 50 žmonių, jie galėtų dalyvauti tik sėdėdami, užimdami ne daugiau 30 procentų visų sėdimųjų vietų patalpoje.

Bilietų platinimas galėtų vykti tik elektroniniu būdu arba registruojant žiūrovus.

Prekiauti maistu tokių renginių vietose būtų draudžiama.

Nuo balandžio 26 dienos galėtų atsidaryti sporto klubai, jie privalėtų vienam žmogui, įskaitant darbuotojus, užtikrinti 20 kvadratinių metrų plotą.

Grupinės treniruotės gali būti vykdomos dalyvaujant ne daugiau kaip penkiems asmenims neįskaitant paslaugų teikėjų.

Kavinės – iki 21 val.

Nuo balandžio 22 dienos siūloma leisti veikti maitinimo įstaigoms.

Galės veikti viešojo maitinimo įstaigos, restoranai kavinės ir barai, esantiems jūrų ir oro uostų keleivių išvykimo terminaluose, kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie staliukų, prie vieno staliuko leidžiant sėdėti ne daugiau nei du asmenims, išskyrus vienos šeimos narius.

Kitos viešojo maitinimo įstaigos veiklą galės vykdyti nuo 7 iki 21 valandos, maistą patiekiant prie atvirose erdvėse esančių staliukų, prie vieno staliuko leidžiant sėdėti ne daugiau nei dviems asmenims, išskyrus vienos šeimos narius. Atstumai tarp staliukų ir kitos būtinos sąlygos būtų nustatytos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu.

Prekybos centrams – apribojimai savaitgaliais

Nuo balandžio 19 dienos siūloma leisti veikti parduotuvėms ir prekybos vietoms, veikiančioms oro ir jūrų uostų keleivių išvykimo terminaluose bei visoms kitoms parduotuvėms, įskaitant parduotuves prekybos ir pramogų centruose, išskyrus esančias turgavietėse.

Prekybos vietose turės būti užtikrinamas 20 kvadratinių metrų prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo. Be to, jų veikla bus draudžiama šeštadieniais ir sekmadieniais, išskyrus įstaigas, kurios ir iki šiol galėjo dirbti visomis dienomis: turinčios atskirus įėjimus, vaistinės, maisto parduotuvės ir kitos.

Prekybos centruose vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius turės būti apskaičiuojamas pagal bendrą plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kvadratinių metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo. Pasak nutarimo rengėjų, taip siekiama išvengti spūsčių.

Nuo gegužės 3 dienos siūloma leisti veiklą vykdyti visoms parduotuvėms, turgavietėms ir kitoms viešoms prekybos vietoms. Atitinkamai turės būti užtikrinamas 15 arba 20 kvadratinių metrų prekybos plotas vienam lankytojui, taip išliks aukščiau minėtas reikalavimas dėl lankytojų skaičiaus ribojimo prekybos centruose.

Palengvinimai turintiems imunitetą

Vyriausybei siūloma nustatyti palengvinimus žmonėms, turintiems imunitetą koronavirusui juo persirgus ar pasiskiepijus. Jiems galėtų būti taikomos švelnesnės karantino sąlygos.

Dalį palengvinimų siūloma įvesti nuo balandžio 22 dienos: tokie žmonės galėtų susiburti ne didesnėmis nei dešimties žmonių grupėse, kurios galėtų kartu būti transporte bei viešose vietose, palaikyti artimus kontaktus, rengti asmenines šventes, dalyvauti ekskursijose.

Taip pat tokie žmonės galėtų lankyti gyventojus visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose bei asmens sveikatos priežiūros įstaigų pacientus.

Atsižvelgus į šiuos pakeitimus būtų leidžiama teikti tokioms grupėms apgyvendinimo paslaugas, organizuoti jų šventes.

Be to, tiek kaimo turizmo sodybos, tiek kitos apgyvendinimo įstaigos nuo balandžio 26 dienos galėtų teikti baseinų ir pirčių paslaugas visose apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įstaigose, kai jos teikiamos ne daugiau kaip vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams.

Taip pat bus leidžiama teikti baseino paslaugas moksleiviams.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us