Raseinių naujienų portalas

NaujienosNuomonės

Į Lietuvą grįžtantys žmonės privalės užsiregistruoti NVSC ne anksčiau nei prieš dvi paras

Nuo pirmadienio į Lietuvą grįžtantys keliautojai privalės užsiregistruoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje ne anksčiau nei 48 valandos iki kelionės pradžios, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Anot ministerijos, keliautojai interneto svetainėje https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form privalės užpildyti elektroninę anketą ir pateikti teisingus duomenis. Šioje anketoje taip pat reikės pažymėti, jei asmeniui yra taikoma izoliacijos tvarkos išimtis. 

Iki šiol galiojo nuostata, kad asmenims, kuriems taikoma izoliacijos išimtis, izoliacija panaikinama tik gavus išimtį įrodančius dokumentus. Nuo pirmadienio izoliacijos išimtį įrodančius dokumentus reikės pateikti tik NVSC specialistams ar pareigūnams, tikrinantiems izoliavimo reikalavimų laikymąsi. 

Nuo pirmadienio izoliacijos išimtys bus taikomos ir kasdien į mokyklą kitoje šalyje mokinius vežantiems asmenims, taip pat ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Aviacijos valdybos darbuotojams.

Izoliacijos taisyklėse taip pat numatyta, kad jei asmuo atvyksta iš šalies, iš kurios atvykus yra taikomos sustiprintos infekcijų kontrolės priemonės, ir jis izoliuojasi tose pačiose patalpose kartu su nekeliavusiais asmenimis, nekeliavę asmenys irgi turi izoliuotis tam pačiam laikui.

Atnaujintose taisyklėse patikslinama, kad jei kartu nekeliavę asmenys yra persirgę COVID-19 liga ar pilnai vakcinuoti, jiems izoliuotis nereikės.

Taip pat nuo pirmadienio griežtesnės izoliacijos sąlygos bus taikomos grįžtantiems iš Seišelių, o atvykstantiems iš Bulgarijos, Čekijos, Jordanijos, Juodkalnijos, Kosovo ir Libano galios įprasti izoliacijos reikalavimai.

Prieš atvykstant į Lietuvą būtina turėti ne seniau nei prieš tris paras atlikto COVID-19 testo neigiamą atsakymą. Testą dėl COVID-19 privaloma turėti asmenims nuo 16 metų amžiaus imtinai.

Užsieniečiams į Lietuvą atvykti draudžiama, išskyrus Vyriausybės numatytas išimtis.

Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us