Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Antroje metų pusėje bus pradėtos mokėti vienišo asmens išmokos

Nuo 2022 metų ši išmoka sieks 32 eurus.

Ketvirtadienį Seimas priėmė tokias išmokas įteisinantį įstatymą. Už jį balsavo 124 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš ir nesusilaikė.

Išmokos gavėjus turėtų pasiekti rudenį, bet jos bus skaičiuojamos nuo liepos 1-osios, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

„Tai yra mūsų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vienas iš svarbiausių rinkimų programos punktų, kuriame įvardytas gana aiškus įsipareigojimas dėl vienišų asmenų pensijos instituto įvedimo“, – prieš balsavimą sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Anot jos, našlių pensijų negaunantys vieniši senjorai niekuo nesiskiria nuo našlių.

„Kada tu gyveni vienas be vaikų, be šeimos, galų gale tie būsto išlaikymo kaštai tau yra santykinai didesni, nepaisant to, ar tu esi našlys, ar tu esi niekada nesusituokęs ar išsiskyręs žmogus. Todėl, man atrodo, sąlygų suvienodinimas šioje situacijoje yra labai svarbus“, – teigė ministrė.

Pasak jos, pradėjus mokėti vienišo žmogaus išmokas, skurdo lygis vienišų pensininkų grupėje turėtų sumažėti daugiau nei 8 procentais.

„Valstietė“ Rima Baškienė pabrėžė, kad svarbu užtikrinti sklandų šio įstatymo įgyvendinimą.

„Sodra“ pasirengusi, tačiau informavimas, pasirūpinimas žmonėmis, kad jie apie tai žinotų, neužkrovimas jų biurokratiniais dokumentų pildymas būtų mūsų visų, o kartu ir savivaldybės rūpestis. Svarbu, kad šitas priimamas įstatymas, už kurį kviečiu balsuoti, taptų puikia žinia, kad pradėjus mažas pensijas gaunančių vienišų asmenų išmokas įvesti, kad bus tęstinumas ir kad kitais metais visi vieniši asmenys šitas išmokas gaus“, – sakė parlamentarė.

Vienišo asmens išmoka nepakeis šiuo metu mokamos našlio pensijos, pastaroji liks. Pagal įstatymą, asmenys, kurie gauna našlio pensiją, neturės teisės pretenduoti į vienišo asmens išmoką.

Norintieji gauti vienišo asmens išmoką, turės parašyti prašymą „Sodrai“. Juos bus galima teikti nuo šių metų liepos 1 dienos.

„Tikimasi, kad bus galimybė prašymą dėl vienišo asmens išmokos skyrimo Sodros teritoriniam skyriui pateikti ir telefonu“, – teigiama SADM pranešime.

Ministerija pabrėžė, kad vienišo asmens išmoka ir socialinio draudimo našlių pensija neturės įtakos kitoms asmeniui pagal kitus įstatymus priklausančioms kas mėnesį mokamoms išmokoms ar kompensacijoms, taip pat skiriamai piniginei socialinei paramai, apmokėjimui už socialines paslaugas.

Nuo liepos 1 dienos vienišo asmens išmoką gaus neįgalūs ir senatvės pensijos amžiaus sulaukę šalpos pensijų ir mažų pensijų priemokų gavėjai.

Nuo kitų metų sausio 1 dienos ši išmoka bus mokama visiems vienišiems, neįgaliesiems ir senatvės pensijos amžiaus sukakusiems asmenims.

Pirminiais duomenimis, kitąmet našlių pensijų ir vienišo žmogaus išmokų gavėjų būtų apie 400 tūkstančių.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us