Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

J. Šiugždinienė: rugsėjį mokiniai grįš į klases, bet dalis pamokų turi būti nuotolinės

Šalies mokyklose rugsėjo 1-ąją planuojama grįžti prie kontaktinio mokymo, tačiau dalis pamokų turėtų būti nuotolinės, sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 

„Planuojame rugsėjo 1-ąją išeiti į klases, į kontaktinį ugdymą“, – antradienį LRT radijui pareiškė ministrė. 

Vis dėlto ji teigė, kad bent 10 proc. pamokų turėtų vykti nuotoliu, siekiant „nepamiršti įgūdžių“.

Kaip vėliau pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, nesant karantinui, pradinukams negalima rengti nuotolinių pamokų, 5–8 klasių moksleiviams leidžiama iki 10 proc. pamokų vykdyti nuotoliniu būdu, o 9–12 klasių mokiniams – iki 30 proc. pamokų.

„Tai numatyta Bendruosiuose ugdymo planuose. Taigi nuotolinis ugdymas ne karantino metu nėra privalomas, o tik galimybė, kuria gali mokyklos pasinaudoti“, – nurodė ministrės patarėjas Dainoras Lukas.

„Esant karantinui, šie reikalavimai netenka prasmės, tuomet laikomasi Vyriausybės nutarimų ir valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo įsakymų“, – pridūrė jis.

Savo ruožtu J. Šiugždinienė pabrėžė, kad situaciją gali pakoreguoti naujų užsikrėtimų koronavirusu mastas bei lėtėjanti vakcinacija.  

Jos teigimu, jeigu mokytojai nebus pasiskiepiję, jiems bus privaloma testuotis.

Pasak J. Šiugždinienės, dabar Lietuvoje paskiepyta apie 10 proc. vaikų.   

Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sakė, kad Vyriausybės prioritetas – kad rudenį visi moksleiviai eitų į mokyklas.

Pastarosiomis savaitėmis Vyriausybei nerimą kelia vėl išaugęs koronaviruso atvejų skaičius ir plintanti delta atmaina.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us