Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Dėl riaušių prie Seimo rūmų sulaikyti 26 asmenys, nukentėjo apie 10 pareigūnų

Dėl antradienio vakarą vykusių riaušių prie Seimo rūmų sulaikyti 26 asmenys, nukentėjo apie 10 pareigūnų.

„Policija ėmėsi veiksmų ir išsklaidė minią, sulaikė 26 asmenis, kurie buvo pristatyti į vyriausiąjį policijos komisariatą“, – LRT radijui trečiadienį sakė Vilniaus apskrities policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas.

Jie sulaikyti atliekant ikiteisminį tyrimą dėl riaušių. Policijos duomenimis, asmenys tyčia pažeidė viešąją tvarką, žalojo pareigūnus.

„Jie visi naudojo neteisėtus veiksmus, gadino policijos transporto priemones, kėlė pareigūnams fizinį skausmą, taip pat greitosios pagalbos medikams automobilis buvo apmėtytas akmenimis“, – kalbėjo komisariato viršininkas.

„Turiu pasakyti, kad nukentėjo šiam momentui apie 10 policijos pareigūnų, VST pareigūnai“, – pridūrė jis.

Tačiau, pasak S. Gago, šie skaičiai gali būti didesni, nes kai kurie pareigūnai į medikus kreipėsi paryčiais, baigę tarnybą.

Riaušių policija apie 2 val. nakties baigė išsklaidyti nuo Seimo nesitraukusius protesto akcijos dalyvius. Jie išvaikyti pareigūnams su skydais pamažu judant į priekį ir naudojant ašarines dujas.

Apie 5 tūkstančiai žmonių antradienį buvo susirinkę prie Seimo Vilniuje išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos.

S. Gagas patvirtino, jog buvo panaudoti keli pirotechnikos užtaisai ir pabrėžė, kad juos paleido ne pareigūnai.

„Turiu patikinti, kad policija granatų nei garsinių, nei jokių kitų nenaudojo. Tai buvo iš protestuotojų, riaušininkų pusės panaudoti sprogmenys, pirotechnikos gaminiai“, – sakė jis.

Jo duomenimis, įvyko du sprogimai, vėliau pareigūnai įvykio vietoje rado nesprogusių petardų.

Viešąją tvarką palaikė apie 70 policijos pareigūnų.

Apie 21.30 val. į Vilniaus ligoninę buvo pristatyta prie Seimo dirbusi pareigūnė, ji vėliau buvo išleista gydytis ambulatoriškai.

34 metų vyrui buvo surašytas protokolas už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą – jis konfliktavo su mitinguojančiaisiais, vizualiai atrodė neblaivus.

Taip pat vienas 23 metų jaunuolis buvo sulaikytas įtarus disponavimu narkotikais, jis uždarytas į areštinę.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us