Raseinių naujienų portalas

KultūraLaisvalaikis

Brolių Algirdo ir Marcelijaus Martinaičių kūrybos dienos

Rugsėjo 3-4 dienomis Raseiniuose, Kalnujų miestelyje bus galima susipažinti su dviejų žymiausių mūsų krašto autorių – brolių Martinaičių kūryba.

Šviesios atminties poetas Marcelijus Martinaitis ir jo brolis Algirdas Martinaitis yra gerai žinomi Lietuvoje ir užsienyje, jų kūryba patenka į šiuolaikinio Lietuvos meno aukso fondą.
 
Raseinių Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje rugsėjo 3 d. 19 val. vyks koncertas

skirtas A.Martinaičio 70-ies metų jubiliejui. 

Kompozitorius Algirdas Martinaitis

„Tikras romantinio kūrėjo tipas iš prigimties“, – taip kartais pavadinamas kompozitorius Algirdas Martinaitis. Šio kompozitoriaus provokatyvi kūryba – tai ištisas lietuviškos šiuolaikinės muzikos puslapis, atsiveriantis ne tik neoromantinėmis nuotaikomis, gamtiškosiomis inspiracijomis, bet ir dialogais su praeities autorių kūryba ar ironiškais pamąstymais apie tai, kuo gyvename šiandien.  
Koncerto programa – tai įvairialypės A. Martinaičio kūrybos kaleidoskopas. Autorinio vakaro metu skambės O. Milašiaus tekstų inspiruotas ir kūrinys „Artizarra“ klavesinui ir styginiams. „Tolimosios daina“ sopranui, fortepijonui ir styginiams Oskaro Milašiaus tekstu. A. Martinaičo „Rojaus paukščiai“, pirmąkart suskambę 1981 m., tik kitokiu pavidalu, intriguoja sąsajomis su indų ragos tradicija. Vakaro kulminacija – naujo A. Martinaičio kūrinio „Valse triste“ Oskaro Milašiaus žodžiais premjera. O „Serenada panelei Europai“ – kūrinys, kuriame nestokojama užuominų į skirtingų Europos autorių muziką
.  

Solistai: 
Asta Krikščiūnaitė (sopranas) 
Daumantas Slipkus (fortepijonas) 
Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas) 
Programa: 
Algirdas Martinaitis 
„Artizarra“ klavesinui ir styginiams 
„Tolimosios daina“ sopranui, fortepijonui ir styginiams 
„Rojaus paukščiai“ 
„Valse triste“ sopranui ir styginiams (premjera) 
„Serenada panelei Europai“ 

Rugsėjo 4 d. 21 val. Kalnujų bažnyčios griuvėsiuose vyks performansas „Odė Kukučio prisikėlmui“.

Poetas Marcelijus Martinaitis

Spalvingame renginyje Kalnujų bažnyčios griuvėsiuose skambės Algirdo Martinaičio muzika ir dainos su Marcelijaus Martinaičio poezijos žodžiais, pasirodys Šeiko šokio teatro šokėjai. „Skaitydamas M. Martinaitį turi visko tikėtis – sakralumo, pokštų, graudulio, senų raštų stilizavimo ir moderniausių posūkių, dainos poetikos ir verlibro. Jis intymizavo ir sužmogino lietuvių poeziją, be triukšmo atstūmęs klišes ir sustingusių formų ledkalnius“ – taip apie poeto kūrybą teigia literatūros kritikas Valentinas Sventickas. 
Pasirodyme Kalnujuose nuskambės naujo Algirdo Martinaičio kūrinio, sukurto specialiai šiam performansui „Odė Kukučio prisikėlimui“ premjera. 

Atlikėjai: 
Šeiko šokio teatras 
Vilma Pitrinaitė (šokis, choreografija) 
VU merginų vokalinis ansamblis VENI GAUDERE (vadovė Adelė Mikalkėnienė) 
Kazimieras Jušinskas (saksofonas) 

Abiejuose renginiuose planuoja dalyvauti ir kompozitorius Algirdas Martinaitis. 

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba 
Projekto organizatorius – Raseinių rajono kultūros centras 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us