Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

42 įtariamiesiems pateikti įtarimai dėl dalyvavimo riaušėse, keturiems – jų provokavimu

42 įtariamiesiems riaušių prie Seimo byloje pateikti įtarimai dėl dalyvavimo riaušėse, keturi jų dar kaltinami ir riaušių provokavimu, ketvirtadienį pranešė Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Justas Laucius.

„Šiai dienai įtariamieji yra 34 vyrai ir aštuonios moterys, 25 asmenys pripažinti nukentėjusiais, iš jų vienas Seimo narys, viena žurnalistė, 23 riaušes malšinę Viešojo saugumo tarnybos ir policijos pareigūnai“, – sakė prokuroras.

Pasak J. Lauciaus, įtarimai dėl riaušių provokavimo pareikšti dviem vyrams ir dviem moterims.

„Suimtų asmenų nėra, paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra, dokumentų paėmimas, rašytinis pasižadėjimas neišvykti, įpareigojimas periodiškai registruotis policijoje“, – teigė J. Laucius.

„Vakar sulaikyti trys, vienas paleistas“, – pridūrė jis.

Anksčiau skelbta, kad trečiadienį buvo sulaikyti Andrius Lobovas, Antanas Kandrotas ir dar vienas neįvardijamas asmuo. 

Vienam iš jų įteiktas pranešimas apie įtarimą ir dėl neteisėtos informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, ketvirtadienį informavo prokuratūra.

Taip reaguota į socialiniuose tinkluose pasirodžiusį siūlymą už atlygį atskleisti riaušes malšinusių pareigūnų asmens duomenis.

Vienam įtariamajam skirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas, dėl kardomųjų priemonių kitiems bus sprendžiama artimiausiu metu.

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai vadovauja ikiteisminiam tyrimui dėl riaušių, neteisėtos informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Tyrimą atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo rugpjūčio 10-osios vakarą.

Tą dieną apie 5 tūkst. žmonių buvo susirinkę prie Seimo išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us