Raseinių naujienų portalas

Politika

Opozicijai ragina skelbti karantiną

Šiuo metu opozicijoje esantiems buvusiems valdantiesiems raginant skelbti karantiną, premjerė Ingrida Šimonytė teigia, jog esami ribojimai pakankami, nes skiepai sudaro galimybę verslams veikti saugiau.

Buvęs sveikatos apsaugos ministras, „valstiečių“ frakcijos parlamentaras Aurelijus Veryga sako, jog sprendimas neskelbti karantino jam esantis keistas.

„Bendrai man pats karantino neskelbimas atrodo šiek tiek keistokai. (…) Man susidaro vaizdas, kad premjerė, prisikalbėjusi, kad stengsis neskelbti karantino, tokiu būdu bando tam tikrų politinių dividendų gauti. Kai nėra karantino, bet priemonės yra kažkokios įvedinėjamos“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė A. Veryga.

Buvęs premjeras, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis priminė, jog dabartiniai valdantieji prieš metus kaltino jo Vyriausybę, kad vėluojama įvesti karantiną, nors susirgimų rodikliai buvo ženkliai mažesni.

Jo teigimu, valdantieji nedėjo pakankamai pastangų, kad atslūgus pandemijai efektyviau paskiepytų gyventojus.

„Dabar karantinas ar bus įvedamas, ar ne, matau, kad bijoma tą padaryti, ieškoma kitų sprendimų neįvedant karantino tam tikras priemones įvesti, bet pažiūrėsime nuo spalio 1 dienos tos papildomos apsaugos priemonės, nežinau, ar jos esmingai perlauš situaciją,kuri yra stipriai blogėjanti“, – svarstė ekspremjeras.

„Gali tiesiog nebūti pasirinkimo dėl karantino“, – pridūrė jis.

I. Šimonytė: kritikai patys neskubėjo įvedinėti karantino

Premjerė Ingrida Šimonytė į priekaištus atkerta, jog valdantieji prieš metus, kai galimybės pasiskiepyti Lietuvoje dar nebuvo, patys delsė imtis griežtesnių priemonių.

„Garbės žodis – aš pasižiūrėjau, ką buvo paskelbęs ponas Veryga, kai atvejų skaičius buvo toks pats kaip dabar, tai tada buvo ką tik paskelbtas karantinas ir buvo apribota dalis veiklų: renginiai, jeigu teisingai atsimenu, sporto klubai, sveikatingumo gal ten kokios grožio paslaugos, bet tikrai buvo toli nuo kažkokio labai griežto karantino“, – teigė premjerė.

Ji taip pat pabrėžė, kad šiuo metu, skirtingai nei prieš metus, Lietuvoje yra 1,7 mln. pasiskiepijusių žmonių.

„Man atrodo, čia nėra nei Vyriausybės interesas, nei to paties verslo interesas, kad verslas būtų visiškai uždarytos. Yra galimybės tikrai veikti gerokai saugiau negu praėjusiais metais ir aš noriu priminti, kad praėjusiais metais iki pat naujos vyriausybės suformavimo ponui Verygai neatrodė, kad yra reikalas kažkaip griežtinti karantino reikalavimus ir jie tikrai buvo švelnesni negu yra šiuo metu“, – tvirtino I. Šimonytė.

„Skirtumas tik toks, kad toje pačioje veiklų apimtyje dabar yra leidžiama tomis paslaugomis naudotis žmonėms, turintiems imunitetą“, – pridūrė ji.

Prašė griežtinimų

Kaip rodo Statistikos departamento duomenys, prieš metus, 2020-ųjų rugsėjo 30-ąją, 14 dienų naujų atvejų rodiklis 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje siekė 49,6. Šiuo metu jis siekia 673,4. Šis rodiklis aukščiausias buvo pernai gruodžio 23 dieną ir siekė 1,5 tūkst. atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Prieš metus per parą buvo nustatoma nuo kelių dešimčių iki poros šimtų naujų atvejų, šiuo metu jų nustatoma 1,5-1,8 tūkst.

Karantiną S. Skvernelio Vyriausybė įvedė pernai lapkričio 7-ąją. Tuo metu per parą šalyje buvo registruojama pusantro tūkstančio ir daugiau koronaviruso atvejų, o 14 dienų susirgimų vidurkis 100 tūkst. gyventojų siekė 512,4.

Tuo metu uždrausta maitinimo, pasilinksminimo vietų veikla, taip pat sveikatingumo, sporto veikla, renginiai.

Pernai gruodžio pradžioje, kai 14 dienų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė apie tūkstantį, o per parą buvo nustatoma po 2,8 tūkst. ir daugiau atvejų, I. Šimonytė, tuo metu paskirtoji premjerė, prašė kadenciją baiginėjusio laikinojo premjero S. Skvernelio kuo skubiau priimti karantino sąlygas griežtinančius sprendimus.

S. Skvernelis tuomet teigė, kad I. Šimonytė nepateikė nė vieno konkretaus pasiūlymo.

Lietuvoje tuo metu buvo apriboti daugiau nei dviejų šeimų kontaktai, įvesti žmonių srautų apribojimai prekybos vietose. Šiuos sugriežtinimus nepakankamais vadino ir Prezidentūra.

Vos gavusi įgaliojimus, I. Šimonytės Vyriausybė tuomet sugriežtino karantiną: uždaryta dauguma parduotuvių, išskyrus maisto prekių ir vaistines, apribotas žmonių išvykimas iš namų be svarbios priežasties, uždraustos kontaktinės paslaugos, trunkančios ilgiau nei 15 minučių.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us