Raseinių naujienų portalas

KitaPolitika

V. Čmilytė-Nielsen tikisi, kad Seimas atmes prezidento veto dėl mokamų testų darbuotojams

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako besitikinti, kad Seimas atmes prezidento veto dėl mokamų COVID-19 testų nepasiskiepijusiems darbuotojams.

„Kažkokių naujų argumentų nebuvo pateikta iš prezidento pusės, tai aš nematau, kodėl valdančioji dauguma turėtų balsuoti kitaip nei balsavo, kai buvo priimtas šis įstatymas“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė parlamento vadovė.

Ji teigė, kad galimybė veto atmetimui yra.

„Yra galimybė, kad šis veto bus atmestas. Valdančioji dauguma turi 74 balsus, tai negaliu kalbėti už kiekvieną Seimo narį, tačiau manau, kad neišgirdus naujų argumentų, puikiai suvokiant, kad šiuo metu miršta žmonės ir ta didžioji banga yra nevakcinuotų žmonių, kurie patenka į ligonines, ir kad priemonės reikalingos įvairios, tai aš manau, kad bus valia šitam sprendimui“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Šiandien bus sprendimas dėl to, ar laikyti įstatymą nepriimtu ar jį grąžinti komitetui svarstyti, tai čia yra pirmasis balsavimas. Kitas balsavimas būtų kitą savaitę dėl veto atmetimo“, – kalbėjo ji.

Seimo pirmininkė taip pat teigė kol kas nematanti iš Prezidentūros konkrečių pasiūlymų, kaip valdyti pandemiją, o veto yra bandymas užkirsti kelią Seimo sprendimui.

„Šiuo konkrečiu atveju nematau, nes matau bandymą užkirsti kelią tam sprendimui, kurį Seimas priėmė, kuris yra tam tikras sugriežtinimas, tačiau konkrečių pasiūlymų, kurie būtų konstruktyvūs šiuo atveju, aš neišgirdau“, – sakė parlamento vadovė.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį vetavo Užkrečiamųjų ligų įstatymo pakeitimus, kuriais buvo siūloma įvesti mokamus testus nepasiskiepijusiems darbuotojams.

Šalies vadovo teigimu, įstatyme numatytas reguliavimas gali reikšmingai pabloginti privalomojo sveikatos tikrinimo – testavimo dėl užkrečiamosios COVID-19 ligos – prieinamumą ir žmonių motyvaciją atlikti šiuos tyrimus.

Tai, anot Prezidentūros, reikšmingai sumažintų privalomai tikrintis sveikatą dėl užkrečiamosios ligos turinčių darbuotojų skaičių ir lemtų pavėluotą COVID-19 ligos diagnostiką ir nekontroliuojamą plitimą.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us