Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Aplinkosaugininkai pradeda reidus į miškus, tikrins eglučių kirtimą

Šeštadienį aplinkosaugininkai pradeda naują akciją „Miškas“ – bus vykdomi reidai į miškus tikrinti, ar neteisėtai nekertamos kalėdinės eglutės. 

„Pastebime, kad žmonėms dar kyla ranka eglutę nusikirsti miške, nors tą daryti griežtai draudžiama“, – sakė Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės departamento direktorius Tadeušas Ablačinskis.

„Taip pat gauname informacijos iš miškininkų, pilietiškų žmonių, kurie informuoja, kad miške aptiko padaugėjusių nupjautų eglučių kelmų. O tokių kelmų padaugėja dėl to, kad žmonės atvažiuoja ir be leidimo nusikerta jiems patinkančią eglutę“, – teigė aplinkosaugininkas.

Kaip pabrėžė aplinkosaugininkas, net vienos eglutės nukirtimas, didelis nuostolis miškui, mat tokiam medžiui užaugti ir susiformuoti reikia ne tik reikiamų sąlygų, bet ir laiko – 60–70 metų.

Anot pranešimo, privataus miško savininkas savame miške gali nusikirsti eglutę, tačiau tokiu atveju jis su savimi turėtų turėti miško nuosavybę įrodančius dokumentus.

Savavališkas eglučių kirtimas užtraukia administracinę baudą. Fiziniam asmeniui už tai gresia bauda nuo 60 iki 300 eurų bei žalos gamtai atlyginimas, juridiniam asmeniui bauda siekia nuo 300 iki 600 eurų. 

Kalėdų eglę gyventojams siūloma įsigyti jų pardavimo punktuose, prekybos centruose.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us