Raseinių naujienų portalas

Naujienos

In Memoriam Petras Baužys, 1931 08 29 – 2022 01 17

Ūžaujant žvarbiems viduržiemio vėjams, sausio 17 d. mirtis užvertė paskutinį lituanisto, pedagogo, žurnalisto, rašytojo Petro Baužio gyvenimo knygos lapą. 1931 m. rugpjūčio 29 d. gimęs Kretingos apskrities Darbėnų valsčiaus Plokščių kaime, nuo 1956 m. savo likimą jis susiejo su Raseinių kraštu. Iš pradžių dirbo Lyduvėnuose vidurinės mokyklos direktoriumi, o nuo 1965 m. persikėlė į Raseinius, čia iki 1991 m. rajoninio laikraščio „Naujas rytas“ redakcijoje krimto skalsią žurnalisto duoną.

2020 m. paskutinėje savo knygoje „Autobiografija be tabu“ prisipažino: „Raseiniai – tai daugiau kaip pusė mano gyvenimo. Viską, kuo galima pasigirti, išmokau, atlikau, padariau čia“. Tapęs senjoru atsidėjo kūrybai – rašė ir leido knygas. Kaip pats rašė, tos knygos „tai yra paminklas, kad ne veltui gyvenau“.

Mūsų bibliotekai autorius patikėjo saugoti savo literatūrinį palikimą.  Keliose eilutėse sunku sutalpinti devynis Petro Baužio gyvenimo dešimtmečius, tačiau verta išskirti dar vieną faktą. 1996 m. gruodžio 11 d. jis su bendražygiais įkūrė Lietuvių kalbos draugijos Raseinių skyrių, kuriam vadovavo iki 2014 m. sausio. Išeina žmonės, bet lieka jų darbai, šviesūs atsiminimai. 14 knygų – daugiamečio P. Baužio triūso vaisius bibliotekų lentynoje raseiniškiams ilgai primins principingą žmogų, nenuilstantį kūrėją, lietuvių kalbos brangintoją ir puoselėtoją.  

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us