Raseinių naujienų portalas

NuomonėsSveikata

Izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą su sergančiuoju COVID-19 šeimoje

Nuo pirmadienio izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą su sergančiuoju koronavirusu šeimoje, nebereikės izoliuotis turėjusiems didžiausios rizikos sąlytį darbe, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Kai rašoma penktadienį išplatintame pranešime, tokiu atveju izoliacija truks septynias dienas. Ji bus privaloma nepaisant imunizacijos statuso – izoliuotis turės ir paskiepyti žmonės, ir persirgę žmonės.

Išimtis taikoma tik 90 dienų laikotarpiu COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimu, atliekamu laboratorijoje.

Sąlytį sergančiu namiškiu turėjusiems žmonėms izoliacijos laikas skaičiuojamas nuo užsikrėtusiojo testo atlikimo dienos.

Sąlytį su kartu gyvenančiais sergančiaisiais turėję asmenys, raginami tai nurodyti pildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą (https://atvejis.nvsc.lt/).

Darbo vietoje sąlytį turėjusiems asmenims išlieka rekomendacija tris kartus atlikti savikontrolės tyrimą arba greitąjį antigeno testą: iš karto sužinojus apie turėtą kontaktą, po 48–72 valandų ir dar po 48 valandų.

SAM taip pat nurodo, kad visiems sąlytį turėjusiems asmenims, pasibaigus izoliacijos terminui ar tais atvejais, kai izoliacija netaikoma, dar 10 dienų nuo paskutinės sąlyčio su sergančiuoju dienos bendraujant su kitais asmenimis privaloma dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius be vožtuvo. 

Tokie asmenys neturi dalyvauti renginiuose, masinio susibūrimo vietose, rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių.

Ministerija pabrėžia, kad atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us