Raseinių naujienų portalas

Kita

„Regitra“ imasi priemonių, kad praktikos egzaminą būtų galima laikyti greičiau

Siekiant sudaryti galimybę būsimiems vairuotojams praktikos egzaminus laikyti greičiau, „Regitra“ vasarį didžiojoje dalyje padalinių juos organizuos 6 dienas per savaitę. Į egzaminus jau galima registruotis ir pirmadieniais – nedarbo dienomis. Planuojama, kad per vasario mėnesį praktikos egzaminą papildomai galės laikyti tūkstantis būsimų vairuotojų. Tai trumpalaikė priemonė, padėsianti sumažinti laukimo į egzaminus laiką. Taip pat bus imamasi ir kitų žingsnių, pavyzdžiui, didinamas egzaminuotojų skaičius.

Su ilgesniu laukimu dėl pandemijos sukeltų iššūkių susiduria ne tik būsimi Lietuvos vairuotojai. Pavyzdžiui, kaimyninėje Latvijoje vidutinis egzamino laukimo laikas yra apie mėnesį, Vokietijoje nuo mėnesio iki pusantro, Norvegijoje ir Olandijoje šis laikas išsitęsia nuo 6 savaičių iki dviejų mėnesių. O bene ilgiausiai egzamino gali tekti laukti Jungtinės Karalystės vairuotojams – net 24 savaites.   

Lietuvoje situacija geresnė. Pavyzdžiui, praėjusių metų piku, t. y. rugpjūčio mėnesį, egzamino tekdavo laukti vidutiniškai apie 35 dienas, o šių metų pradžioje apie 32 dienas.

„Didžiausią įtaką išilgėjusiam laukimo laikui turėjo pandemija ir jos sukelti padariniai. Karantino laikotarpiu praktikos egzaminai nebuvo organizuojami, o taip pat padidėjęs sergančiųjų klientų ir darbuotojų skaičius trikdė įprastą mūsų veiklą. Verta paminėti, kad kurį laiką negalėjo veikti ir vairavimo mokyklos, todėl ir susikaupė didesnis norinčiųjų įgyti teisę vairuoti skaičius. Dar viena priežastis – mažesnis išlaikymo iš pirmo karto procentas, kuris per praėjusius metus šiek tiek krito. Šį pokytį galėjo lemti tai, kad kurį laiką būsimi vairuotojai negalėjo tobulinti savo įgūdžių. Nuolat vertiname situaciją ir matome, kad kitos šalys susiduria su tokiais pat ar net dar didesniais iššūkiais“, – teigia „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas.

Nepaisant to, kad laukimo laikas periodiškai mažėja, pasak „Regitros“ vadovo, organizuojami papildomi veiksmai, jog klientai galėtų egzaminą laikyti greičiau. Štai vasarį praktikos egzaminai didžiojoje dalyje Lietuvos egzaminavimo centrų bus organizuojami 6 dienas per savaitę, t. y. ir pirmadieniais – nedarbo dieną.

„Artėja pavasario ir vasaros sezonai, kuomet egzaminus laiko ne tik automobilių, bet ir motociklų vairuotojai. Tad šiuo laikotarpiu užimtumas išaugs dar labiau ir jam ruošiamės jau dabar. Praktikos egzaminai pirmadieniais – trumpalaikė priemonė, kuri, manome, bus naudinga mūsų klientams. Tai patvirtina šio pirmadienio rezultatai, kuomet 7 egzaminavimo centruose papildomai laikyta beveik 300 egzaminų. Tikimės, kad per vasario mėnesį šį skaičių pavyks padidinti iki tūkstančio ar daugiau. Vis dar gyvename pandemijos sąlygomis, tad klientų ar darbuotojų susirgimai gali kiek koreguoti šio sprendimo rezultatus. Svarbu paminėti, jog egzaminų metu yra laikomasi visų saugumo reikalavimų bei nuolat ieškome papildomų saugos sprendimų, todėl viliuosi, jog to bus išvengta“, – sako V. Dominauskas.

Papildomi egzaminai bus organizuojami atsižvelgiant į konkretaus miesto užimtumą. Didžiausias poreikis šiuo metu Vilniuje. Tvarkaraščiai bus pildomi kas savaitę, ketvirtadieniais, juos stebėti galima tiesiog internetu. Svarbu žinoti ir tai, kad grafikas nuolat kinta, nes yra asmenų, kurie negali atvykti egzaminą ir jį atšaukia, tad net ir artimiausiomis dienomis atsiranda laisvų vietų.

„Džiugu, kad egzaminuotojų bendruomenė aktyviai įsitraukė. Baigiantis vasariui įvertinsime rezultatus ir nuo to priklausys, ar organizuosime papildomus egzaminus ir kovą tuose padaliniuose, kur eilės ilgiausios. Kaip ir minėjau, ši priemonė trumpalaikė ir jau šiuo metu kartu su komanda aktyviai ieškome ir įgyvendiname tolimesnius sprendimus. Keletas tokių – minimizuoti į egzaminus neatvykstančių klientų skaičių ar didinti mūsų egzaminuotojų bendruomenę, kur to reikia labiausiai. Pavyzdžiui, Vilniuje artimiausiu metu ieškosime 4 naujų egzaminuotojų“, – teigia generalinis direktorius Vaidas Dominauskas.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us