Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Lietuvos keliuose numatomas intensyvus sąjungininkų karinės technikos judėjimams

Lietuvai prisidedant prie tarptautinių karinių pratybų, taip pat atvykstant NATO priešakinių pajėgų bataliono pastiprinimui, vasario pabaigoje – kovo pradžioje numatomas intensyvus karinės technikos judėjimas šalies keliuose, pirmadienį įspėjo Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Pasak jos, karinė technika šalies keliuose bus labiau matoma nuo šio pirmadienio iki kovo 8 dienos, Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykstant pratyboms „Kardo kirtis“. Lietuvoje vyksta šių pratybų komponentai „Stiprus Grifonas“ ir prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas“.

Taip pat šiomis dienomis per Lietuvą į Estiją vyks Estijos NATO priešakinių pajėgų bataliono pastiprinimas.

„Minėtomis dienomis vyks NATO sąjungininkų ir JAV Sausumos pajėgų II-ojo kavalerijos pulko persidislokavimas, kurio metu įvairių NATO šalių kariai su kovinės technikos priemonėmis persidislokuos iš Vokietijos į Baltijos šalis ir Lenkiją, taip pat karinio transporto judėjimas šalies viduje“, – skelbia KAM.

Didžiausias karinės technikos judėjimas numatomas per Kalvarijos užkardą. Technika nuo užkardos „Via Baltica“ keliu judės per visą Lietuvos teritoriją į Latviją bei Estiją. Karių kolonos, kurios dalyvaus pratybose Lietuvoje, nuo Kauno rajono judės į pratybų vietas Lietuvos kariniuose poligonuose Rukloje ir Pabradėje.

Rekomenduojama rinktis kitą kelionės datą per Lietuvos ir Lenkijos sieną minėtais maršrutais ar bent jau vengti kelionės tamsiuoju paros metu, kuomet vyks intensyviausias karinės technikos judėjimas.

Kariuomenė žada, kad siekiant sumažinti nepatogumus gyventojams, karinės kolonos bus skaidomos į mažesnes, iki 30 transporto priemonių kolonas, kiekvieną jų lydės karo policija.

Vairuotojų prašoma šių kolonų nelenkti ir neįsiterpti į jų vidų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us