Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Organizacijai „Blue/Yellow“ per dvi dienas lietuviai paaukojo du milijonus eurų

Per nepilnas dvi dienas nevyriausybinei organizacijai „Blue/Yellow“, remiančiai Ukrainos kariuomenę, lietuviai paaukojo apie du milijonus eurų, BNS sakė organizacijos vadovas Jonas Ohmanas.

„Du milijonai – mes apakę, ką dar galiu pasakyti… Neturiu komentarų. Ir apakęs, ir laimingas, ir ryžtingas. Jau pradedame dėlioti resursus kitaip nei anksčiau“, – BNS sakė J. Ohmanas, šiuo metu grįžtantis iš Ukrainos.

Jo teigimu, aštuonerius metus dirbančios organizacijos mobilusis telefonas šiuo metu nepaliauja pypsėjęs, pranešdamas vis apie naujus gautus pavedimus. 

„Gauname ir iš įmonių, yra kas 20 tūkstančių perveda. Labai daug pavienių žmonių, po šimtą eurų. Buvo žmogus, kuris grynais atnešė 4000 eurų. Tai įspūdinga“, – teigė J. Ohmanas.

Už gautas lėšas Ukrainos kariams ketinama parūpinti degalų, transporto. 

„Gauname rimtus prašymus iš Ukrainos. Pavyzdžiui, prašo kariai dešimt tonų dyzelio per mėnesį, kad galėtų kariauti. Mes perkam visureigius, medicininę įrangą, vaistinėles. Jau žiūrime elektroniką su Ukrainos žvalgyba. Nustatysime transporto kelius per Lenkiją, vešime mašinas iki sienos, kur ukrainiečiai jas paims, nudažys, ir į karą. Reikia kariaut, diplomatija baigėsi“, – sakė J. Ohmanas. 

Lietuvos Raudonasis kryžius, renkantis lėšas karo pabėgėliams iš Ukrainos, penktadienį informavo kartu su kitomis keturiomis nevyriausybinėmis organizacijomis per parą surinkęs dar 400 tūkstančių eurų.

Rusija ketvirtadienį keliomis kryptimis pradėjo invaziją į Ukrainą, anksčiau šią savaitę Maskva pripažino separatistinių regionų Ukrainos rytuose nepriklausomybę.

Penktadienį pradėtas atakuoti Kijevas.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us