Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Migracijos departamentas prašo atidėti dokumentų užsakymą

Migracijos departamentas prašo Lietuvos gyventojų neskubėti keisti asmens dokumentų arba šias paslaugas užsisakyti mažesniuose miestuose.

Pasak Migracijos departamento vadovės Evelinos Gudzinskaitės, šiuo metu migracijos specialistų pajėgos sutelktos nuo karo bėgančių Ukrainos piliečių registracijai ir konsultavimui.

Migracijos departamento pranešime pažymima, kad pastaruoju metu labai padaugėjo skubos tvarka asmens dokumentus pasikeisti ar užsisakyti norinčių šalies gyventojų, ypatingai didžiuosiuose šalies miestuose, ir tai apsunkina operatyvią pagalbą ukrainiečiams. 

„Labai stengiamės suspėti ir teikti kuo kokybiškesnes paslaugas piliečiams, bet mūsų pajėgumai yra riboti. Šiuo metu tenka koncentruotis į darbą su ukrainiečiais, todėl Lietuvos piliečių prašome supratimo, išlikti ramiems, pasitikrinti turimų asmens dokumentų galiojimo terminą ir į Migracijos departamentą kreiptis be skubos“, – sako Migracijos departamento direktorė E. Gudzinskaitė.

Migracijos departamentas prašo dokumentų užsakymą atidėti bent savaitei, kol bus padidinti pajėgumai, o ypatingos skubos atveju rinktis daugiau laisvų rezervacijos vietų turinčius Migracijos departamento teritorinių skyrių priimamuosius.

Pasak pranešimo, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė taip pat ragina šalies gyventojus laikytis rimties ir nedaryti jokių skubotų sprendimų.

„Šiuo metu Lietuvai tiesiogines grėsmės nėra, turime visas saugumo garantijas iš mūsų NATO partnerių, todėl išlikime ramūs. Prašome žmonių būti supratingais ir leisti migracijos paslaugų padaliniams pirmiausiai suteikti reikiamą pagalbą pabėgėliams iš Ukrainos. Nuo to, kaip klostysis įvykiai Ukrainoje, priklauso ir mūsų saugumas“, – sako vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Pranešama, kad Migracijos departamentas pailgino atskirų priimamųjų darbo laiką, siekiant sumažinti gyvas laukiančiųjų eiles, piliečių paprašyta vizitą pas specialistą rezervuoti iš anksto, rinktis daugiau laisvų rezervacijos vietų turinčius Migracijos departamento padalinius.

Migracijos departamentas primena, kad rezervuoti vizitą į priėmimą pas specialistą galima naudojantis Lietuvos migracijos informacine sistema (MIGRIS), pasitikrinti turimų asmens dokumentų galiojimo laiką galima prisijungus prie savo paskyros www.migracija.lt.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us