Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Organizacijai „Blue/Yellow“ lietuviai jau paaukojo per 6 mln. eurų

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios organizacijai „Blue/Yellow“ lietuviai jau paaukojo per 6 mln. eurų, už kuriuos perkama Ukrainos kariams reikalinga įranga.

Apie tai pirmadienį BNS informavo organizacijos koordinatorė Žemyna Bliumenzonaitė.

Jos teigimu, už suaukotas lėšas perkami visureigiai, ekipuotė, dronai, termovizoriai, medicinos priemonės, šarvinės liemenės, šalmai.

Paramą Ukrainai, jos žmonėms renka ir kitos Lietuvos organizacijos, valdžios institucijos.

Kremlius ketvirtadienį įsakęs įsiveržti pajėgoms į Ukrainą, pradėjo karą, sukėlusį pasibaisėjimą ir įtūžį visame pasaulyje.

Rusijos sausumos pajėgos veržiasi į Ukrainą iš šiaurės – per Baltarusiją, taip pat iš rytų ir pietų, bet sulaukia įnirtingo ukrainiečių pajėgų pasipriešinimo. Ukrainiečių kariuomenė pirmadienį pareiškė, kad Rusijos kariai sumažino „puolimo tempą“. 

Ukrainos duomenimis, šiuo metu nukauta 4,3 tūkst. Rusijos karių, taip pat nuo invazijos pradžios žuvo 352 civiliai gyventojai, įskaitant 14 vaikų.

Jungtinių Tautos skelbia užregistravusios beveik 420 tūkst. pabėgėlių, plūstančių iš Ukrainos vakarinės dalies. Dar dešimtys tūkstančių gyventojų paliko namus, tačiau tebėra šalies viduje.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us