Raseinių naujienų portalas

Kriminalai

Už dviejų vyrų nužudymą Raseinių rajono gyventojas kalės 20 metų

Šiaulių apygardos teismas už dviejų vyrų nužudymą Raseinių rajono gyventoją Aurimą Pupštą įkalino 20-čiai metų.

Bylos duomenimis, 29 metų vyras nužudė taksistą ir sugėrovą. Abu nusikaltimai nėra susiję – vienas žmogus buvo nužudytas pernai sausį, įtariamojo nesulaikius, tų metų vasarį įvykdyta dar vienas nužudymas – rastas nužudyto taksisto kūnas. 

„Teismas mano, kad bausmės tikslai bus pasiekti paskyrus terminuotą laisvės atėmimo bausmę“, – BNS trečiadienį sakė teismo atstovas Vytautas Jončas.

Skirdamas terminuotą laisvės atėmimo bausmę teismas taip pat atsižvelgė, kad A. Pupšta sužalotam sugėrovui kelis kartus kvietė greitąją pagalbą.

Prokuratūra prašė kaltinamajam skirti įkalinimą iki gyvos galvos. Pasak prokurorės, vyras yra socialiai pavojingas asmuo – nusikalstamas veikas pradėjo daryti dar būdamas nepilnametis, naujus nusikaltimus padarydavo praėjus neilgam laiko tarpui, nusikaltimai vis sunkėjo.

Prokurorė teigė, jog A. Pupštos prisipažinimas nužudžius taksistą V. M. esąs nesavanoriškas ir nenuoširdus, bet nulemtas byloje esančių pakankamų jo kaltės įrodymų.

Anksčiau tardamas savo paskutinį žodį A. Pupšta pareiškė, kad dabar sutinkantis su visais pareikštais civiliniais ieškiniais. Teismo prašė paskirti jam terminuotą bausmę – laisvės atėmimą 25 metams. Kaltinamasis paaiškino, jog norės anksčiau atsidurti laisvėje, kad pasimatytų su savo mama, seserimi.    

Dviejų žmogžudysčių aplinkybės ėmė aiškėti po to, kai pernai vasario pabaigoje, prie miškelio Raseinių rajone buvo rastas taksi automobilis, o šalia jo gulintis negyvas 60 metų V. M.

Netrukus buvo nustatyta, kad automobilio savininkas buvo nužudytas. Pradėjus ikiteisminį tyrimą pareigūnai sulaikė ir į areštinę uždarė policijai žinomą A. Pupštą.

Bylos duomenimis, lemtingąjį vasario 19-osios vakarą, būdamas Ariogaloje, A. Pupšta pažįstamo V. M. paprašė, kad šis savo automobiliu jį nuvežtų į Raseinius, V. M. sutiko.

Tyrimo duomenimis, kaltinamasis galėjo žinoti, kad vairuotojas turi pinigų, todėl važiuojant jam kilo mintis tuos pinigus pagrobti.

Įtariama, kad A. Pupšta iš pradžių taksi vairuotoją pasmaugė, tada pagrobė 300 eurų, išstūmė nužudytąjį iš automobilio ir pats nuvažiavo į degalinę.

Netrukus buvo išaiškintas ir kitas A. Pupštos galbūt įvykdytas nužudymas. Pernai sausį Raseinių rajone, Ariogaloje, buvo nužudytas 42 metų R. M.

Per ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad konfliktas tarp buto šeimininko ir A. Pupštos galėjo kilti per išgertuves.

A. Pupšta pareigūnams pasakojo, kad lemtingąjį vakarą jis pats gėrė savo nusipirktą alų, o R. M. – savo degtinę.

Anot kaltinamojo, alkoholinius gėrimus tada jie gėrę atsistoję. A. P. teigimu, begeriant jis kažką pasakė R. M. o šis pradėjęs jį gąsdinti savo pusbroliais, kurie, anot kaltinamojo, esą grįžę iš kalėjimo, gali privažiuoti, davė suprasti, kad A. Pupšta gali būti sumuštas.

Vyras neneigė, jog jis konflikto metu buto šeimininkui sudavęs ne vieną smūgį. Nuo patirtų galvos traumų R. M. vasario 6 dieną Kauno klinikose mirė. A. Pupšta teigė nesitikėjęs, kad R. M. nuo jo suduotų smūgių gali mirti. Vyras sakė, kad po laidotuvių buvo nuėjęs prie nužudytojo kapo. 

Teisme kaltinamasis A. Pupšta savo kaltę pripažino, teismui papasakojo apie įvykio aplinkybes, atsakė į teismo proceso dalyvių pateiktus klausimus.

Šioje byloje per teisminį nagrinėjimą metu teismui buvo pateikti nukentėjusiųjų civiliniai ieškiniai turtinei ir neturtinei žalai atlyginti. Daugiau kaip 100 tūkstančių eurų siekianti suma kaltinamąjį suglumino, vyras teigė, kad su tokia suma nesutinkantis, anot jo, sunkiai įsivaizduojantis, kada tokią pinigų sumą jam pavyktų sumokėti.

Teismas civilinius ieškinius tenkino iš dalies.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us