Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Kol kas pasakyti, kiek Raseinių rajone gyvena ukrainiečių – neįmanoma

Šiandien pasakyti, kiek nuo karo pabėgusių ukrainiečių gyvena Raseinių rajone – neįmanoma. Didžioji jų dalis čia įsikuria dėka geraširdžių raseiniškių. Kas priglaudžia giminaičius, pažįstamus, o kas ir visiškai svetimus, nepažįstamus žmones. Didžioji dalis į Raseinių rajoną atvykusių Ukrainos piliečių – moterys, vaikai ir senoliai – jautriausios socialinės grupės atstovai.

Pasak Raseinių rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vyriausios specialistės Živilės Brazauskaitės apskaičiuoti, kiek tiksliai yra atvykusių Ukrainos piliečių šiuo metu sudėtinga dėl to, kad dalis jų dar nėra registruoti migracijos centruose ir teritoriniuose Migracijos departamento padaliniuose. Savivaldybė šiandien žino tik tuos asmenis, kurie gyvena jai priklausančiose patalpose: Raseinių technologijos ir verslo mokyklos bendrabutyje, Specialiosios mokyklos bendrabutyje, Pagalbos šeimai namuose ir buvusiose Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokyklos-daugiafunkcinio centro patalpose. Skaičiuojami 65 nuo karo pabėgę asmenys. Tačiau skaičiai keičiasi, žmonės atvyksta ir išvyksta.

Pasak specialistės šiandien rajono bendrojo ugdymo mokyklose mokosi 35 ukrainiečių vaikai, ikimokyklinio ugdymo įstaigose kol kas tik – 4. Vaikams yra siūlomas nemažas kiekis labai įvairios popamokinės veiklos, nuo piešimo iki futbolo. Bendrojo lavinimo mokyklos pagal poreikį sudaro individualius ugdymo planus.

Mūsų žiniomis raseiniškiai vaikai labai draugiškai priėmė naujus klasės draugus. Mokyklų bendruomenės labai greitai naujuosius mokinius aprūpino visomis mokymuisi ir gyvenimui reikiamomis priemonėmis. Nuo pieštukų iki sportinių batelių.

Didžioji dalis atvykusių ukrainiečių jau ieškosi darbo. Kol kas tikslių skaičių, kiek jų registravosi ar planuoja registruotis Užimtumo tarnyboje, dar nėra. Kol kas ilgokai tenka laukti vizito į teritorinį migracijos centrą, nuo kurio ir prasideda visas maratonas, norint teisėtai dirbti ir gyventi Lietuvoje. „Raseinių naujienų“ žiniomis kelios didesnės rajone veiklą vykdančios įmonės jau yra įdarbinusios ne vieną iš Ukrainos atvykusį asmenį.

Neoficialioje aplinkoje kalbinti ukrainiečius priėmę raseiniškiai pasakojo, kad pirmosios savaitės buvo labai sunkios. Moterys, vaikai, senoliai – patyrę didelį šoką. Jų rytas prasideda nuo pokalbių su artimaisiais likusiais Ukrainoje ir socialinių tinklų peržiūra. O iš ten naujienų būna įvairių. Vieni šiandien Raseiniuose gyvenančių ukrainiečių stipriai kabinasi į gyvenimą čia, Lietuvoje, suvokdami, kad jų namų Ukrainoje nebėra, kiti – tikisi, kad po savaitės kitos – grįš namo.

Raseinių rajone įsikūrusiems ukrainiečiams VšĮ Raseinių psichikos sveikatos centras teikia psichologinę pagalbą. Raseinių rajono savivaldybės administracijos ir kitų įstaigų specialistai konsultuoja ukrainiečius ir padeda spręsti iškilusias problemas apgyvendinimo, švietimo, socialinės paramos, sveikatos priežiūros, vaiko teisių ir humanitarinės pagalbos klausimais.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us