Raseinių naujienų portalas

Kita

Kretingoje vyksta ugniagesių pratybos žmonių iš sugriuvusių pastatų gelbėjimui

Kretingoje vyksta mokomosios pratybos, per kurias ugniagesiai gelbėtojai tobulina žmonių gelbėjimo įgūdžius sugriuvus pastatams, trečiadienį pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Antradienį prasidėjusiose pratybose dalyvauja Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus pareigūnai, šios valdybos 1-osios komandos ir Kretingos bei Klaipėdos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų ugniagesiai gelbėtojai.

Pirmąją dieną pratybose dalyvavo apie 20 ugniagesių. Per keturias dienas pratybose dalyvaus visos keturios šių tarnybų ugniagesių gelbėtojų pamainos.

Pratybos vyksta buvusioje lapių auginimo fermoje, didelėje teritorijoje, kurioje yra apgriuvusių pastatų. Tariami nukentėjusieji pratybose – suaugusiųjų ir vaikų manekenai. Jie išslapstyti į apgriuvusius pastatus ir įkišti tarp betoninių blokų.

„Vakar pratybose buvo atlikta žvalgyba, ugniagesiai paskirstyti į penkis darbo barus, gelbėjimo darbų vadovas priėmė sprendimus, kuriuos gelbėjimo darbus būtina atlikti pirmiausia“, – pranešime spaudai sakė Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos  viršininkas Eugenijus Bertašius.  

Viename iš darbo barų griuvo siena, o po ja liko užversti du žmonės. Ugniagesiai turėjo sutvirtinti sieną ir ištraukti nukentėjusius. Kitame bare buvo sukrauti betono blokai, o tarp jų buvo įstrigęs žmogus. Ugniagesiams teko stabilizuoti po 1 toną sveriančius blokus, sutvirtinti juos ir ištraukti žmogų. Čia jie naudojo ir hidraulinę įrangą, ir stabilizavimo diržus, ir kitas būtinas priemones.

Kitoje vietoje dviejų nukentėjusiųjų išlaisvinimui teko pjauti bloke skylę. Dar kitame bare, viename iš pastatų, įgriuvo lubos ir prispaudė žmones. Ugniagesiams teko pralįsti pro griuvėsius ir ištraukti juos.

„Pratybos, kuriose iš griuvėsių gelbėjami žmonės, pas mus buvo surengtos pirmą kartą“, – sakė E. Bertašius.

Pasak jo, ugniagesiai gelbėtojai visus gelbėjimo veiksmus atliko realiomis sąlygomis, naudodami grandininius ir diskinius pjūklus, pneumatinę ir kitą įrangą. 

Pasak Kretingos PGT viršininko, pratybos parodė, kad ugniagesiai gerai žino, ką turi daryti tokiose situacijose, jų techninis pasirengimas ir profesinės žinios puikios, o pamainų vadai sugeba teisingai įvertinti situaciją.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us