Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Per savaitgalį – tūkstantis naujų karo pabėgėlių iš Ukrainos

Per savaitgalį į Lietuvą atvyko tūkstantis naujų karo pabėgėlių iš Ukrainos, iš viso jų jau registruota 42,9 tūkst., rodo pirmadienį Statistikos departamento skelbiami duomenys.

17,9 tūkst. atvykusiųjų yra nepilnamečiai, iš jų beveik 4,8 tūkst. – dar nesulaukę šešerių. Taip pat Lietuvoje oficialiai registravosi beveik 1,9 tūkst. 65-erių ir vyresnių pabėgėlių iš Ukrainos.

Savaitgalį migrantus nuo šiol registruoja trys iš septynių specialiai įsteigtų ir veikiančių registracijos centrų: Alytaus, Kauno ir Vilniaus. Centrai taip pat veikia Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Marijampolėje, tačiau pastarajame užsieniečiai neberegistruojami jau dvi savaites.

Daugiausiai pabėgėlių šeštadienį ir sekmadienį fiksuota Vilniaus registracijos centre – 338, arba maždaug šimtu daugiau, nei praėjusį savaitgalį, Kaune 54 migrantai registruoti tik šeštadienį, sekmadienį jų nebuvo. Alytuje per dvi dienas jų sulaukta 113. 

Iš viso savaitgalį fiksuoti 98 į Lietuvą atvykę nepilnamečiai iš Ukrainos, 27 jų – vaikai iki septynerių.

Lietuvos sostinė išlieka populiariausias tarp ukrainiečių migrantų – Vilniuje registravosi maždaug trečdalis visų atvykusiųjų. 

Absoliutus migrantų iš Ukrainos pikas buvo pasiektas kovo 17-ąją, kuomet oficialiai atvyko 2234 asmenys, bendras atvykstančiųjų vidurkis mažėja nuo kovo 21-osios, kai siekė 1,894 ir praėjusią savaitę daugmaž stabilizavosi ties puse tūkstančio atvykstančiųjų per parą (pirmadienio duomenimis – 480).

Dauguma atvykusiųjų pateikė prašymus dėl leidimo laikinai gyventi humanitariniu pagrindu. Didžioji dalis jų – moterys ir vaikai.

Jungtinių Tautų duomenimis, nuo Rusijos prieš daugiau nei mėnesį pradėto karo Ukrainoje pradžios iš šalies dėl karo išvyko 4,4 mln. gyventojų, iš viso per 11 mln. asmenų buvo priversti palikti savo namus. 90 proc. iš Ukrainos išvykusių pabėgėlių yra moterys ir vaikai. Karinei tarnybai tinkamiems 18–60 metų amžiaus vyrams negalima išvykti iš šalies.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us