Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Gegužę kelių policija tikrins paspirtukų vairuotojus, telefonus naudojančius vairuotojus

Gegužę reidus rengsianti kelių policija tikrins elektrinių paspirtukų vairuotojus, taip pat stebės, ar vairuotojai kelyje nesielgia chuliganiškai, ar vairuodami nekalba mobiliojo ryšio telefonu.

Lietuvos kelių policijos tarnyba paskelbė, kad, policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir vykdydami ir eismo dalyvių elgesio kelyje kontrolę, gegužę visoje šalyje organizuoja įvairias prevencines priemones.

Gegužės 1–3, 12–15 ir 19–21 dienomis bus tikrinami dviračių (elektrinių paspirtukų) vairuotojai. Pareigūnai stebės, kaip šie eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių, reikalavimų dviračių vairuotojams nuostatų.

Gegužės 4–10 dienomis vyks transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolė (angl. Operation Alcohol & Drugs).

Tai Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (European Roads Policing Network) inicijuota priemonė, kurią vykdys daugelio Europos šalių kelių policijos pajėgos.

Gegužės 24–27 dienomis pareigūnai stebės, ar nevairuojama pavojingai ir chuliganiškai, atkreips dėmesį, kaip vairuotojai manevruoja, ar neatlieka lenkimo manevro, kur tai draudžiama daryti. Pareigūnai taip pat stebės važiavimą per sankryžas, kaip paisoma šviesoforo signalų. 

Šiuo laikotarpiu taip pat bus stebima, ar vairuotojai naudojasi telefonais.

Apskričių vyriausieji policijos komisariatai savo prižiūrimose teritorijose galės rengti ir papildomas prevencines priemones (reidus).

„Nebūsime saugūs, jei elgsimės neatsakingai, nesaugosime savęs, nesirūpinsime kitais, nepuoselėsime jaunųjų eismo dalyvių atsakingumo jausmo“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnyba.

Iki antradienio Lietuvoje įvyko 773 avarijos, kuriose nukentėjo žmonės. Žuvo 34 žmonės, dar 916 buvo sužeista.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us