Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Turkija padovanos „Bayraktar“ droną Lietuvai, kad ši perduotų jį Ukrainai

Turkija padovanos kovinį „Bayraktar“ droną Lietuvai, kad šalis jį perduotų Ukrainai, ketvirtadienį pranešė žurnalistas ir visuomenininkas Andrius Tapinas, jo įsteigta „Laisvės TV“ rinko žmonių aukas šiam bepiločiam orlaiviui.

„Turkija ir „Baykar“ gamintojas nusprendė PADOVANOTI Lietuvai moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ su visa optika ir būtinais dalykais“, – feisbuke parašė A. Tapinas.

Pasak jo, žmonių suaukoti 1,5 mln. eurų bus pervesti Lietuvos krašto apsaugos ministerijai, už šias lėšas dronas bus pilnai apginkluotas.

Likusi suma – 4,4 mln. eurų – Turkijos pageidavimu turėtų būti skirti humanitarinei, gynybinei, logistinei ar atstatomajai pagalbai Ukrainai, nurodė A. Tapinas.

Jo teigimu, „Bayraktar“ orlaivis turėtų būti paruoštas per tris savaites, jo parsigabenti iš Turkijos vyks Lietuvos karinės oro pajėgos, vėliau perduosiančios droną Ukrainai.

„Turkai taip pat pažadėjo papuošti Bayraktarą Lietuvos ir Ukrainos spalvomis ir jam suteiktu vardu“, – sakė A. Tapinas.

„Laisvės TV“ 5,9 mln. eurų dronui pirkti praėjusią savaitę surinko per pusketvirtos dienos.

Ukraina daugiau nei tris mėnesius kovoja su į šalį įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis, tačiau susiduria su ginklų trūkumu ir ragina Vakarų šalis jų perduoti kuo daugiau.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us