Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Šampūnai šunims: kada jų reikia ir kaip išsirinkti?

Higienos sumetimai aktualūs ne tik mums, žmonėms, bet ir mūsų mylimiems augintiniams. Dažnas šeimininkas suglumsta – kada maudyti šunį ir kokias priemones rinktis? Iš tiesų, šunims taip pat reikia turėti šampūnus, dilema kyla dėl to, kokį funkcionalumą jie turi atlikti.

Šuns kailis ir oda – tinkamos mitybos, genetikos ir higienos rezultatas

Negalvokite, kad specialios priemonės staiga išspręs atsiradusias problemas. Tiek šuns oda, tiek kailis ne tik reikalauja atidžios priežiūros iš išorės, bet ir iš vidaus. Pirmiausia, prieš renkantis bet kokį šampūną, apsilankykite pas veterinarą, papasakokite jam apie problemas, su kuriomis šuo susiduria. Ar tai bebūtų plaukų slinkimas, ar išberta oda, ar perdėtas jos riebalavimasis, visko gali būti, kad gyvūno mityba nėra pilnavertė. Jam tiesiog trūksta konkrečių maistinių medžiagų ar vitaminų. Tikėtina, kad specialistas nesiūlys kardinaliai keisti naudojamo ėdalo, jei trūksta tik vieno specifinio vitamino. Tam pilnai užteks kelis mėnesius į gyvūno mitybą įtraukti papildus – pavyzdžiui, šunų vitaminai iš alphazoo.lt gali būti kokybiškas pasirinkimas. Atitinkamai išsirinkus, ar šuniui labiau patinka vitaminai skysta, ar kieta forma, galėsite pamatyti, ar problema tikrai buvo tam tikrame maistinių medžiagų deficite. 

Šampūnas – pagalbinė priemonė didelėms problemos spręsti

Pamatę, jog gyvūnas turi kailio ar odos problemų ir išsiaiškinę, ką pravartu keisti iš mitybos perspektyvos, negalvokite, kad tik tuo ir užtenka apsistoti. Ėdalas ar vitaminai, kuriuos vartoja šuo, yra pokyčių pagrindas, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad negalima bėdos eliminuoti dar greičiau pasitelkiant kitas priemones. Būtent viena iš jų – šampūnas šunims. Svarbiausia atsižvelgti į aiškius augintinio kūno požymius. Gyvūno oda išsausėjusi? Tuomet pravartu rinktis maitinamąjį šampūną. Jei plaukai slenka, tikrai rasite pasirinkimą, kuris veiks prevenciškai. Esminis principas, kurį suteikia šie du patarimai – nevalia kurti savų diagnozių. Dažniausiai apsilankius pas specialistą veterinarą šis aiškiai nustatys problemą, kuria eliminuoti galima pasitelkti net kelis įrankius, kurie susiję tiek su mityba, tiek su higiena. Aišku, situacija kardinaliai kitokia, jei ieškoma šampūno kasdienėms bėdoms, kurios nėra susijusios su dideliais organizmo pokyčiais, spręsti.

Ką dar reikėtų žinoti?

Jei šuns kailis ir oda pasižymi tokiais pokyčiais, kurie užpuola staiga ir jokie mitybos varijavimai čia jau nepadės, natūralu, kad šampūnas gali gelbėti situaciją. Pavyzdžiui, gyvūną užpuolus parazitams, pravartu įsigyti specialiąją valomąją priemonę, kuri padės atsikratyti svetimkūnių. Tai jokiu būdu nereiškia, kad vėliau šį šampūną verta naudoti reguliariai. Dėl to reikėtų pasikonsultuoti su specialistu ir geriau turėti paprastą, elementariai higienai ir švarai palaikyti skirtą šampūną. Dar vienas aspektas, apie kurį dalis šeimininkų nepagalvoja – gyvūno negalima maudyti su savo higienos priemonėmis. Taip didėja tikimybė pažeisti šuns odą ir kailį, tai tiesiog nėra atidus sprendimas. Oda gali išsausėti ir tapti idealia vieta atsirasti parazitams. Kalbant apie sudėtį, ieškokite kuo natūralesnių ingredientų, kurie nedirgins šuns odos. Įvairios sintetinės, dirbtinės dedamosios, nors ir atlieka plovimo funkciją, gali sudirginti gyvūno akis ir visą odą.

Užsk.: 22-06-29

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us