Raseinių naujienų portalas

Kriminalai

Vagystes dariusios ketveriukės grobio džiaugsmus greitu laiku aptemdys teismo nuosprendis

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, dirbdami kartu su  Šiaulių apylinkės prokuroru, šių metų kovą demaskavo teistų asmenų grupę, praėjusių metų pabaigoje vykdžiusią brutalias vagystes. Minėtų pareigūnų dispozicijoje buvo 4-ių vagysčių tyrimas –  Raseinių rajone, Ariogaloje, įvykdytos vagystės iš vieno ūkininko gyvenamojo namo ir  techninių apžiūrų centro bei vagystės iš Panevėžio ir Radviliškio rajonuose esančių degalinių.

Tyrėjai, gavę informacijos iš Raseinių kolegų, įtarė, kas galėjo  padaryti šias nusikalstamas veikas, bet žinojimas be įrodymų – nieko vertas. O su įrodymais buvo striuka, nes, kaip vėliau paaiškėjo, įtariamieji vagystėms kruopščiai rengėsi ir ėmėsi visų atsargumo priemonių, kad nusikaltimo vietoje nepaliktų jokių pėdsakų. Bet vis dėl to padarė klaidą. Netoli vienos nusikaltimo vietos kriminalistai rado  daiktą, nuo kurio paimtas  DNR mėginys atvedė prie vieno įtariamųjų. Tada ledai pajudėjo ir įtarimai dėl vagysčių buvo pareikšti 34 metų Raseinių rajono gyventojui, 33 metų Panevėžio rajono gyventojui ir dviem 24 metų kėdainiškiams.

Praėjusių metų spalio pradžioje, 33 metų panevėžiečiui svečiuojantis Raseinių rajone pas 34 metų draugelį, buvo subrandintas planas apvogti Ariogalos pakraštyje jų akį patraukusį ūkininko namą. Kadangi būstas buvo gražus, padaryta išvada, kad čia gyvenantys žmonės gali turėti pinigų. Nutarė, kad reikalingas dar vienas bendrininkas. Ir taip į jų kompaniją įsiliejo 24 metų Kėdainių rajono gyventojas.

Ankstų spalio 6-osios rytą vyrukai jau buvo prie nusižiūrėto objekto ir laukė, kol šeimininkai išvyks į darbą. Išlaužę rūsio lango rėmą, jie pateko į namo vidų ir pradėjo pinigų bei aukso paiešką. Įsibrovėliai vertė baldus, spintas, komodas, kol galiausiai jiems pavyko surasti slaptavietę, kurioje buvo laikomi juvelyriniai dirbiniai. Pagrobtų papuošalų ir aukso bei sidabro monetų vertė siekė 16 642 eurus.

Po mėnesio trijulė surengė žygį į Panevėžio r.,  Krekenavos mstl., esančią degalinę. Išlaužę apsaugines žaliuzes ir išdaužę langą, vyrukai pateko į tarnybines patalpas. Čia, pasidarbavę pjūklu, įsibrovėliai atvėrė seifą ir „privatizavo“ per 10 000 eurų.

Po tokios sėkmės vyrai nenustygo ir, ilgai nelaukę, po trijų dienų, panevėžietis su raseiniškiu nutarė apšvarinti dar vieną seifą – Ariogalos techninės apžiūros stotyje. Šįkart metalinį seifą jie išsinešė iš patalpų, perkėlė per tvorą ir nusigabeno į netoliese esančio fabriko teritoriją. Vyrukams teko gerokai pasidarbuoti kūju ir laužtuvu, kol seifą atidarė. Nakties metu pasklidę daužomo metalo garsai atkreipė fabriko sargo dėmesį. Pamatę besiartinantį sargą, vagišiai spruko, spėję pasičiupti seife buvusius pinigus. Laimikis, lyginant su ankstesniais, buvo tik šiaip sau – 316 eurų. 

Kuo toliau, tuo vagišiams sekėsi prasčiau. Po mėnesio, gruodžio 1-osios naktį, suplanuota vagystė iš degalinės, esančios Radviliškio r., Velžių kaime, patyrė fiasko. Šįkart raseiniškio bendražygiais tapo 24 metų kėdainietis ir pastarojo  bendraamžis taip pat iš Kėdainių. Vagystės objektas buvo irgi seifas. Jame, kaip paaiškėjo tyrimo metu, tuo metu  buvo saugoma per tris tūkstančius eurų. Įsibrovėliams patekus į vidų, suveikė degalinės signalizacija. Tai išgąsdino juos. Dėl laiko stokos vyrukai nesugebėjo rasti paslėpto seifo ir turėjo sprukti iš nusikaltimo vietos.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta ir daugiau nusikalstamų veikų. Atliekant kratas, pas tris asmenis – Kėdainių rajone gyvenantį 24 metų įtariamąjį, jo dvidešimtmetį  brolį bei Kėdainių rajone gyvenantį 31 metų jų pažįstamą,  buvo rasta narkotinių medžiagų. Todėl šie asmenys sulaukė įtarimų dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Na, o 31-nerių metų kėdainiečio garaže kriminalistai aptiko dar ir po pjuvenomis paslėptus granatą bei šaunamąjį ginklą su šoviniais. Taigi teko kviesti net Antiteroristinių operacijų rinktinės “Aras”  išminuotojus. Paaiškėjo, kad granata – be sprogdiklio, o štai savadarbis šautuvas buvo tinkamas šaudyti. Tačiau leidimo jam laikyti nebuvo. Tad šautuvo savininkui pareikštas įtarimas ne tik dėl narkotinių medžiagų laikymo, bet ir dar dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu bei šaudmenimis.

Visi įtariamieji jau teisti už įvairias nusikalstamas veikas, trys jų – ne tik mūsų šalyje, bet ir įvairiose užsienio šalyse.

Ikiteisminis tyrimas dėl visų minėtų veikų jau baigtas ir baudžiamoji byla perduota nagrinėti teismui. Tad vagystes dariusių įtariamųjų grobio džiaugsmus greitu laiku aptemdys teismo nuosprendis.

 Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarai
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
vssistemos.lt

seifui netaupiau, pirkau tikrai kokybišką ir žinoma įrengiau pagal visus reikalavimus. Tiesa, seifas skirtas ginklams, nes mėgstu šaudyti į lėkšteles. Manau visuomet verta investuoti ir į papildomą apsaugos sistemą.

Contact Us