Raseinių naujienų portalas

KitaPramogos

Kaip išsirinkti patogią sporto aprangą?

Nusprendus pagaliau įgyvendinti sau seniai duotą pažadą pradėti sportuoti, reikia pasirūpinti kokybiška ir patogia sporto apranga. Nauji drabužiai neretai tampa papildoma motyvacija į sporto salę nueiti ir tiems, kurie tokia veikla užsiima ilgesnį laiką. Nepriklausomai nuo to, kuriai žmonių grupei galėtumėte priskirti save, ieškodami patogios sportinės aprangos, turėsite atsižvelgti į kelis pagrindinius kriterijus – juos išskyrėme šiame straipsnyje.

Atkreipkite dėmesį į medžiagas

Tikriausiai sutiksite, kad kokybiška sportinė apranga galėtų būti apibūdinama kaip tokia, kuri neriboja judesių ir leidžia kūnui kvėpuoti. Būtent dėl to rinkdamiesi audinius, turėtumėte pirmenybę teikti tokiems, kurie gerai garina drėgmę – dažniausiai tokiomis ypatybėmis pasižymi sintetiniai pluoštai, tokie kaip poliesteris ar poliuretanas. Jie taip pat efektyviai džiūsta. Sportinės aprangos siuvimui gali būti naudojama ir medvilnė: ji maloniai liečiasi prie odos, tačiau drėgmės taip efektyviai išgarinti negali. Jei Jūsų treniruotės nėra intensyvios, tokio trūkumo net nepastebėsite, tačiau jei gausiai prakaituojate ir sporto salėje atiduodate visas jėgas, patogiau jausitės su sintetiniais rūbais.

Pagalvokite, kur ir kaip sportuosite

Nuo sportinės veiklos priklauso ne tik tinkamiausias audinys, bet ir kiti aspektai. Pavyzdžiui, rūbų kirpimo pasirinkimas. Naudojantis įvairiais kardio treniruokliais, tokiais kaip dviračiai ar bėgimo takeliai, rekomenduojama rinktis labiau aptemptas kelnes ar timpas. Jei jos bus labiau prigludusios prie kūno, klešnės neįsipins tarp pedalų ar kitų konstrukcijų. Tuo tarpu užsiimant joga ar kitomis panašiomis veiklomis svarbiausia, kad judesiai nebūtų suvaržyti – tam tinka įvairių kirpimų sportinė apranga.

Reikėtų pagalvoti ir apie tai, kur ir kada užsiimsite aktyvia veikla. Sportiniai šortai moterims ir vyrams puikiai tiks sportuojant lauke šiltuoju sezonu, o žiemai ir rudeniui atitinkamai verta paieškoti papildomą pašiltinimą turinčių modelių. Salėse temperatūra yra reguliuojama, tad galima rinktis tai, kas patogiau Jums patiems – geriausia būtų, jei sportuodami apie aprangą galėtumėte pamiršti.

Daug dėmesio skirkite dydžio pasirinkimui

Tikriausiai ne kartą girdėtas patarimas ir šiuo atveju yra aktualus – nei su pernelyg aptemptais, nei su smunkančiais sportiniais drabužiais tikrai nepasieksite geriausių rezultatų. Tad visuomet reikėtų gerai išsianalizuoti dydžių lenteles ir rinktis tokius rūbus, kurie yra tinkami dabar, o ne bus tuomet, kai jau būsite pasiekę savo svajojamą fizinę formą. Tačiau jei jau dabar turite kuo didžiuotis, drąsiai galite rinktis ir labiau aptemptus drabužius – jei medžiagos bus tamprios, komfortui įtakos tai neturės.

Pagalvokite apie apatinį trikotažą

Nuo apatinio trikotažo taip pat ženkliai priklausys tiek Jūsų atvaizdas veidrodyje, tiek ir komfortas treniruočių metu. Šiuo atveju ir vėlgi reikėtų pirmenybę teikti gerai kvėpuojančioms ir efektyviai drėgmę garinančioms medžiagoms. Moterims taip pat reikėtų pagalvoti apie sportinę liemenėlę, kuri užtikrina dar geresnį prilaikymą ir garantuoja aukštesnį komforto lygį intensyviai sportuojant. Jos gali būti skirtingų tipų, tad tikrai rasite tokią, kuri tiks Jūsų laukiančioms veikloms.

Nepamirškite patogios avalynės

Sportiniai batai yra ne mažiau svarbi garderobo dalis, nuo kurios taip pat priklauso mūsų patirtys. Užsiimantiems bėgimu ar paprastesnėmis treniruotėmis, rekomenduojami lengvesni sportiniai bateliai, tuo tarpu sunkumų kilnotojams reikia tvirtesnių, gerai su grindiniu sukimbančių apavų. Kartais jie iš karto yra pritaikyti atitinkamai sporto šakai. Įvairiais žymiais prekiniais ženklais pažymėti, pavyzdžiui, Nike kedai vyrams ir moterims gera kaina parduodami Pigu.lt el. parduotuvėje.

Atsižvelgę į šiuos patarimus, lengvai surasite tokius sporto rūbus, kurie skatins dar dažniau pajudėti ir siekti užsibrėžtų tikslų. Kriterijų nėra daug, tačiau visi jie esminiai, tad kiekvienam aspektui turėtumėte paskirti pakankamai dėmesio. 

Užsk.: 2022/07/08

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us