Raseinių naujienų portalas

NuomonėsPolitika

Opozicija neatsisako planų rengti interpeliacijas trims ministrams, prioritetas D.Kreiviui

Seimo opozicijos atstovai teigia neatsisakantys planų rengti interpeliacijas trims ministrams – aplinkos ministrui Simonui Gentvilui, užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui ir energetikos ministrui Dainiui Kreiviui, bet prioritetą teikia pastarajam.

„Interpeliacijos bus, jos reikalingos parodyti, kad galų gale atsitokėkite, nes žmonės žiemą papuls į energetinį badą. Mes pusę valstybės padarysime energetiškai priklausomais nuo valstybės išmokų. Čia yra baisu“, – trečiadienį LRT radijui sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. 

Jis pripažino abejojantis, kad pavyktų kurį nors atstatydinti, nes vargu, ar tarp valdančiųjų „atsirastų kas nors, kas balsuotų už interpeliaciją“ tiek G. Landsbergiui, tiek D. Kreiviui. 

„Viltis nedidelė, bet kodėl tai reikia daryti? Interpeliacijos procedūroje teikiami klausimai, į kuriuos reikia atsakinėti, tai būdas priversti valdančiąją daugumą, tą ministrą, kuris interpeliuojamas atsakyti į klausimus arba parodyti visišką nekompetenciją. Dėl Dainiaus Kreivio nėra jokių abejonių, jis neturi jokios kompetencijos, jo korupciniai interesai kenkia Lietuvai. Dėl Gabrieliaus Landsbergio, jo beviltiškumo, supranta kiekvienas, tai tragedija“, – kalbėjo R. Karbauskis. 

Seimo Regionų frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė tvirtino, kad interpeliacijos tekstas D. Kreiviui rengiamas.

„Tas tekstas jau yra rengiamas socialdemokratų ir „Vardan Lietuvos“. Palaipsniui dėliojame planą, kaip atrodys interpeliacija. Man atrodo, pati premjerė turėtų susiprasti – vertėtų perkrauti Ministrų kabinetą. Tai būtų didelė nauda, nes iš tikrųjų dirba sudėtingomis sąlygomis, reikia pripažinti, viena krizė po kitos ir kiekvienas ministras – tai tik žmogus. Jei vienoj ar kitoj srity sudėtingai sekasi susitvarkyti, natūralus procesas“, – kalbėjo ji.

Anot Seimo narės, antradienį D. Kreiviui nesisekė atsakyti į politikų klausimus, kaip Lietuva gali išnaudoti turimus resursus ir padėti žmonėms bei verslui, susiduriančiam su aukštomis energetikos kainomis. 

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narė Rasa Budbergytė teigė, kad neatsisakoma planų rengti interpeliacijas ir S. Gentvilui bei G. Landsbergiui.

„Mes kalbame tarpusavy ir pasisakome, ypatingai socialdemokratai, mes savo viduje laikomės linijos, kad reikia interpeliaciją paruošti ir ministrui G. Landsbergiui. Aišku, daugiau klausimų turime ministrui D. Kreiviui, tačiau vis dėlto G. Landsbergis su savo nekompetencija ir savo tokiais padarytais žygdarbiais yra pridaręs Lietuvai nemažai žalos“, – teigė R. Budbergytė. 

„Jau iš tiesų ministras S. Gentvilas yra nusipelnęs interpeliacijos. Tikiuosi labai, kad opozicija sutars ir bus parengta interpeliacija ir S. Gentvilui. Kas darosi aplinkos sektoriuje, kelia nepasitenkinimą žmonių ir verslo, palikti tos problemos mes neketiname, tačiau šiandien prioritetinis dalykas interpeliacija D. Kreiviui“, – kalbėjo Seimo narė. 

Anot jos, nors laikas rengti interpeliacijoms ne pats tinkamiausias, tačiau tai daryti skatina „arogantiškas Vyriausybės elgesys“. 

„Nesakau, kad tas momentas pats tinkamiausias, bet mes negalime sutikti su ta idėja, kad yra sunkmetis ir nieko nedarykime. Daryti turime visi, mes esame opozicija, turime ginklus, kurie Seimo statute įtvirtinti ir mes jais naudojamės, nes ministrai arogantiškai neduoda nei veiksmų, nei atsako į mūsų užduodamus klausimus per Vyriausybės valandas Seime arba pusvalandžius, kaip buvo vakar su D. Kreiviu“, – kalbėjo R. Budbergytė.

Seimo pirmininko pavaduotojas konservatorius Paulius Saudargas teigė nesuprantantis, ką energetikos ministras D. Kreivys padarė blogai.

„Labai keistas ėjimas, nes taip, tema yra aktuali. Visiems suprantama, kad tema, kurioje dirba ministras yra karšta, bet ką blogo ministras padarė, aš niekaip nesuprantu. Ir socialdemokratai, kurie turėjo dvi Vyriausybes po A. Kubiliaus Vyriausybės, tai čia aštuoneri metai, nieko neinvestuota į elektros generaciją Lietuvoje. Būtent dėl to Lietuva kenčia viena labiausiai visoje Europoje, būtent dėl to mums yra problemos“, – trečiadienį Žinių radijui sakė P. Saudargas. 

Anot jo, šios Vyriausybės darbai energetikos sektoriuje „tikrai buvo laiku daromi ir maksimaliai spaudžiamas gazas iki dugno“.

„Ir suprantama, kai ateiname į tokią krizinę situaciją visiems viskas blogai. Mes turime padėkoti ministrui ir visai komandai, kuri visada matė tuos iššūkius ir sakė, kad turime atsijungti nuo Rusijos priklausomybės, ir pirmieji tą padarėme“, – teigė Seimo vicepirmininkas.

Opozicijos politikai vasarą pranešė, kad inicijuoja interpeliaciją užsienio reikalų ministrui G. Landsbergiui dėl Kaliningrado tranzito sankcionuotoms rusiškoms prekėms peripetijų.

S. Gentvilui interpeliaciją siūloma surengti dėl Aplinkos ministerijos priimtų tvarkų, dėl kurių gautos kelios neigiamos Specialiųjų tyrimų tarnybos išvados. Jose teigiama, kad lieka vietos šešėliui, o tvarkos naudingos siauram interesų ratui.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us