Raseinių naujienų portalas

KitaKultūra

Lietuvoje minima Holokausto aukų diena

.

Lietuvoje penktadienį bus minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena.

Vilniuje bus prisimenamos sostinės geto likvidavimo 79-ąsias metinės. Penktadienį renginys prasidės Rūdninkų aikštėje iš kurios minėjimo dalyviai eis iki geležinkelio stoties.

Iš čia jie traukiniu vyks iki Panerių ir tęs eiseną iki čia esančio memorialo.

Renginyje dalyvaus premjerė Ingrida Šimonytė, Vyriausybės nariai, Lietuvoje reziduojantys užsienio šalių ambasadoriai, svečiai iš užsienio, keli šimtai mokinių iš Vilniaus ir kitų miestų.

Organizatoriai pažymi, jog iniciatyva kviečia visus geros valios žmones, bet pirmiausia mokytojus ir mokinius, prisiminti Holokausto metu sunaikintas gausias Lietuvos žydų bendruomenes, kartu nueiti į masinių žudynių vietas tais keliais, kuriais žydai buvo varomi į paskutinę savo kelionę. Lietuvoje tokių vietų yra daugiau nei 200.

Pasak Tarptautinės komisijos direktoriaus Ronaldo Račinsko „tokiais renginiais siekiama, kad visuomenėje rastųsi suvokimas, kad Holokaustas yra ne tik žydų tragedija, bet ir visos Lietuvos netektis – prarastas intelektualinis, kultūrinis, politinis ir ekonominis mūsų šalies potencialas“.

„Atminties kelio“ dalyviai bus kviečiami atsinešti akmenėlius su užrašytais genocido aukų vardais.

Holokausto aukų diena bus minima ir kituose šalies miestuose.

Kaune, IX forto muziejuje, vyks Lietuvos žydų genocido atminimo dienos minėjimas ir tarptautinės parodos „Tiems, kurie liko“ atidarymas, Šiauliuose nuo pirmojo geto vartų vyks minėjimui skirta eisena, Panevėžyje, prie memorialo „Liūdinti žydų motina“, vyks aukų pagerbimas.

Pasak organizatorių, eidami „Atminties keliu“ ir kitais būdais Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną pažymės maždaug 150 mokyklų visoje Lietuvoje.

Antrojo pasaulinio karo metais Lietuvoje nužudyta apie 195 tūkst. žydų.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, iki Antrojo pasaulinio karo Lietuvoje gyveno apie 208 tūkst. žydų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us