Raseinių naujienų portalas

KitaSveikata

Dėmės ant dantų. Kaip to išvengti?

Dėmės ant dantų – nemaloni prolema, kuri kenkia ne tik jūsų burnos sveikatai, bet ir mažina pasitikėjimą savimi. Šiame straipsnyje, Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai, pristatys priežastis, dėl kurių atsiranda dėmės ant dantų. Taip pat, gausite daug naudingų patarimų, kurie padės išvengti dėmių ir išlaikyti sveikus dantis.

Priežastys

1. Netinkama mityba

Dėmės ant dantų gali atsirasti, dėl prastos mitybos.Yra išskiriami tam tikri maisto produktai ir gėrimai, kurie labiausiai kenkia jūsų dantims.

  • Raudonas vynas. Išgėrus raudonojo vyno, jūsų dantys gali tapti šviesiai violetinės spalvos. Dažnai jį vartojant, dantys gali įgauti vis tamsesnį atspalvį ir būti dėmėti.
  • Pomidorų padažas. Iš  šviežių pomidorų pagamintas pomidorų padažas, yra naudingas organizmui. Tačiau dėl tamsiai raudonos spalvos pigmento, jis skatina dėmių atsiradimą.
  • Vaisių sultys. Iš spanguolių, mėlynių ir kitų tamsesnių vaisių ir uogų pagamintos sultys, gali nudažyti dantis.
  • Burokėliai. Tie, kas mėgsta šias daržoves žino, kaip stipriai jie gali nudažyti dantis. Pavalgę, nepamirškite iškart išsivalyti  dantų, kad dėmės neužsiliktų.
  • Sojų ir balzamiko padažai. Abu yra labai tamsios spalvos ir skatina dėmių atsiradimą.

2. Rūkymas

Rūkymo metu, nikotinas prasiskverbia į danties emalį, taip sukeldamas dantų pageltonavimą. Vengti reikėtų  ne tik paprastų cigarečių, bet ir elektroninių, nes jų žala dantims yra tokia pati.

3. Vaistų vartojimas

Kartais, dėmių atsiradimą gali lemti tam tikri jūsų vartojami vaistai. Tai vaistai nuo aukšto kraujospūdžio, antipsichoziniai vaistai.

4. Bloga burnos priežiūra

Jeigu nevalysite dantų ir nenaudosite tarpdančių siūlo, didelė tikimybė, kad po kurio laiko pastebėsite atsiradusias dėmes ant dantų.

5. Liga arba trauma

Įvairūs susirgimai ir ligos skatina atsirasti  dėmes ant dantų. Taip pat, jeigu vaikystėje sirgote ar turėjote traumą, tai galėjo paveikti dantų emalio vystymąsi ir dėmių atsiradimą.

Kaip to išvengti?

1. Plaukite dantis po kiekvieno valgio

Dažniausiai yra rekomenduojama plauti dantis bent du kartus per dieną. Tačiau jeigu jūsų mityboje yra įtraukta daug produktų, kurie skatina dėmių atsiradimą, stenkitės dantis plauti po kiekvieno valgio. Jeigu neturite galimybės taip dažnai valyti dantų, galite išgerti stiklinę vandens ir išsiskalauti burną.

2. Gerkite gėrimus per šiaudelį

Kava ir arbata yra tapę mūsų dienos rutinos dalimi, kurios atsisakyti yra sunku. Kad nesikankinti, bet tuo pačiu apsaugoti dantis, stenkitės šiuos gėrimus gerti per šiaudelį. Taip išvengsite dėmių atsiradimo arba atsinaujinimo.

3. Įsigykite tinkamą dantų pastą

Jeigu jus vargina dėmės ant dantų, labai svarbu įsigyti tinkamą dantų pastą. Rinkitės su fluoru, nes ji padeda apsaugoti dantis.

Yra daug būdų, kurie gali padėti išvengti dėmių atsiradimo ant dantų. Jeigu turite papildomų klausimų, galite rašyti mums adresu info@kristoforoklinika.lt.

Užsk.: 2022/10/18

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us