Raseinių naujienų portalas

Kultūra

E. Nekrošiaus „Meno fortas“ veiklą tęs kaip Teatro, muzikos ir kino muziejaus dalis

Prieš ketverius metus mirusio režisieriaus Eimunto Nekrošiaus įkurtas teatras „Meno fortas“ veiklą tęs kaip Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus dalis.

Kaip penktadienį informavo Kultūros ministerija, „Meno fortas“ keis teisinį statusą nuo kitų metų, o naująjį teatro tyrimų ir edukacijos centrą muziejuje planuojama atverti pavasarį.  

„Tokiu būdu „Meno fortas“ savo veiklą tęs nauja, daugiau galimybių atveriančia forma, o Eimunto Nekrošiaus kūrybinis palikimas bus saugomas ir puoselėjamas valstybiniu lygmeniu“, – teigia ministerija.

Pasak jos, naujasis centras išsaugos Meno forto pavadinimą, perims E. Nekrošiaus kūrybinį palikimą, archyvą, jį tyrinės ir didins režisieriaus kūrybos sklaidą, vykdys įvairias edukacines, taip pat teatro tyrimų veiklas, skirtas profesionalams ir jauniesiems kūrėjams, moksleiviams, studentams, senjorams, eksperimentinius teatro projektus.

„Meno sričių, tarp jų – teatro, kūrybos procesų tyrimai bei kultūrinė edukacija yra strateginės ilgalaikės muziejaus veiklos kryptys. Siekiame palaikyti ir plėsti savo auditoriją, kalbėti ir diskutuoti apie reikšmingus praeities ir dabarties kultūros reiškinius, būti atvira ir kūrybiška meno pažinimo erdve“, – sako Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus vadovė Nideta Jarockienė.

Meno forto direktorius Audrius Jankauskas pabrėžia, kad ši transformacija yra ypač aktuali „Meno fortui“, kitais metais mininčiam savo veiklos 25-metį ir tęsiančiam aktyvią teatrinę bei atminties institucijos veiklą. Anot jo, po numatytų pokyčių „Meno forto“ veikla „įgaus visai kitą kokybinį lygmenį.“

Siekiant prijungti „Meno fortą“ prie muziejaus, dabartinė viešoji įstaiga bus likviduojama.

Viešoji įstaiga „Teatras Meno fortas“ įkurta 1998-ųjų sausį Eimunto Nekrošiaus, Nadeždos Gultiajevos ir Kultūros ministerijos iniciatyva.

Vienas iškiliausių Lietuvos teatro režisierių E. Nekrošius mirė 2018 lapkričio 20-ąją, savo gimtadienio išvakarėse, šiemet lapkričio 21-ąją jam būtų sukakę 70 metų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us